ALABAMA

Alabama, Amerika’nın Güneydoğusunda kalan bir eyalettir. Yüzölçümü olarak 30. ve popülasyon olarak 24. en büyük eyalettir. Yıllık Hane Geliri en düşük olan 4. eyalettir. Başkenti Montgomery, en büyük şehri Birmingham’dır. En eski şehri Mobile’i Fransız kolonisi, Fransız Louisiana’nın başkenti olarak kurmuştur. Bu eyalete az sayıda öğrenci çalışmaya gider. Genellikle eyaletin güney bölgelerine; Mobile ve ya Orange Beach ve çevrelerine gidilir.

Eyalet özellikleri:

2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %10
Yaşam masrafları: Düşük

Saatlik ücret:$8.5-$11.5
Konaklama masrafı(Haftalık): $90-$105

Birmingham

Alabama’nın en büyük şehridir. Lakabı ‘The Magic City’dir. Güney bölgesinin en önemli metropollerinden birisi ve Amerika’da banka sektörünün en gelişmiş olduğu şehirlerden birisidir. Öğrenciler çalışmak için bu bölgeye çok fazla gelmeseler de gezmek için önemli şehirlerdendir. Aynı zamanda şehirde birçok üniversite bunulur.

Gezilecek Yerler

Birmingham Civil Rights Institute, Birmingham Museum of Art, McWane Science Center, Southern Museum of Flight, Vulcan Park, Ruffner Mountain Nature Center, Alabama Sports Hall of Fame, Alabama Jazz Hall of Fame.

Alabama Gezilecek Yerler

US Space&Rocket Center(Huntsville), Point Mallard Park(Decatur), Cheaha State Park, USS Alabama Battleship Memorial Park(Mobile), Huntsville Botanical Garden(Huntsville), W.C. Handy Home Museum and Library(Florence), Mobile Carnival Museum(Mobile), Alligator Alley(Summerdale), Fairhope Municipal Pier(Fairhope).