ALASKA

Alaska, Amerika ana karası bağlantısı olmayan Kanada’nın Kuzeybatısında kalan bir eyalettir. Rusya İmparatorluğundan 1867 yılında $7.2 milyon karşılığında satın alınmıştır.Yüzölçümü bakımından en büyük, popülasyon bakımından 48. eyalettir. Başkenti Juneau, en büyük şehri Anchorage’dır. Kişi başı yıllık gelirinin en fazla olduğu eyaletlerden birisidir. Alaska work and travel programı anlamında en popüler eyaletlerden birisiydi. Ancak yasaklanan bazı işlerden sonra buraya giden öğrenci sayısı yok denebilecek kadar azalmıştır. Çok az sayıda giden öğrenci yine Amerika Anakarasında olan izin verilen iş seçeneklerinden aynılarına gitmektedir. Ve genellikle Alaska’nın Güney bölgelerine gidilir.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %7
Yaşam masrafları: Düşük

Saatlik ücret: $9-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $90-$105

Anchorage

Alaska’nın en büyük şehridir. Toplam nüfusun yaklaşık yarısı bu şehirde yaşar. Dünya’nın her yerine uçakla yaklaşık 9buçuk saattir. Yasaklanan işlerden sonra Alaska’ya giden öğrenci sayısı azalmıştır. Kabul edilen işlere gelen öğrencilerin yaklaşık yarısı bu şehre giderler. Buraya gelmeyen öğrenciler ise diğer güney şehirlere gelirler.

Gezilecek Yerler

Alaska Native Heritage Center, Anchorage Museum at Rasmuson Center, Tony Knowles Coastal Trail, Chugach State Park, Rust’s Flying Service, Alaska Zoo, Alaska Aviation Heritage Museum, The Ulu Factory, Downtown Saturday Market, Wells Fargo History Museum.

Alaska’da Gezilecek Yerler

Denali National Park&Preserve, Tracy Arm Fjord, Kenai Fjords National Park, Alaska Highway, University of Alaska Museum of the North, Wrangell-St. Elias National Park, Iditarod National Historic Trail, Totem Bight State Historic Park, Mendenhall Glacier, Arctic Circle Tours, Klondike Gold Rush National Historic Park, Glacier Bay National Park, Alaska SeaLife Center, El Dorado Gold Mine.