Aldergrove Kanada LisesiKanada’nın Langley bölgesinde 43 farklı Lise bulunmaktadır ve bu okulların hepsinde İngilizce eğitim verilmektedir. Bu okulların 8 tanesi Uluslar arası öğrencileri kabul etmektedir. Aldergrove Lisesi de bu okullardan birisidir ve Kanada’da en çok tercih edilen okullardandır.

Okul her daim öğrencilerine eğitim vereceği ve onların hayatlarına katkıda bulunacakları için her zaman heyecanlıdır. Özellikle eğitmenlerinin öğrencilerine yaklaşımları her zaman olumlu ve başarı odaklıdır. Her sene verdiği eğitimlerde neredeyse 150 uluslar arası öğrenciye hizmet sunan okul, toplamda 700’e yakın öğrenciye eğitim vermektedir.

Aldergrove Lisesinde 9 – 12. sınıf öğrencilerine verilen ileri seviyeli dersler arasında; İkinci dil olarak Fransızca, müzik, güzel sanatlar, tiyatro ve diğer yabancı diller ağırlıklı eğitimler verilmektedir. Tüm bunlara ek olarak ise okulda; buz hokeyi, badminton, basketbol, farklı öğrenci kulüpleri, farklı öğrenci etkinlikleri, futbol, voleybol, atletizm, öğrenci konseyi, doğa aktiviteleri kulübü, öğrenci yıllığı kulübü, kütüphane kulübü, uluslar arası kültürler kulübü gibi farklı aktivitelerle öğrencilerin sosyalleşmesi amaçlanmaktadır.

Aldergrove Lisesi Ücretleri

Öncelikle okula başvuru için Okul Başvuru ücreti, Sağlık Sigortası, Vasilik ücreti, Havaalanı Transferi ve Aile Yanı Konaklama rezervasyon ücreti gibi ücretlerin ortalaması yaklaşık 1600 CAD civarlarındadır. Aldergrove Lisesinde senelik Eğitim ücreti ortalama 12000 CAD, aylık Aile Yanı Konaklama ise 800 CAD civarlarındadır.

Okulun internet sitesi için tıklayın


Kanadada Lise Eğitimi detaylı bilgi


Kanada Liseleri için tıklayın