Almanya üniversiteleri başvuru ve kayıt dönemiAlmanya üniversiteleri için başvuru ve kayıt dönemi ve tarihleri, kaliteli üniversiteleri ve ücretsiz eğitim şansı ile son dönemde Türk öğrencilerin dikkatini çeken Almanya üniversiteleri için, yılın her döneminde ön kayıt alınabilmektedir. Öğrenciler, eğitim öncesinde Almanca hazırlık eğitimi alacakları için akademik başlangıç tarihleri öğrenciler için önemli olmamaktadır.

Almanya üniversiteleri için vizenin gerekli şartlarından biri şartlı kabul belgesidir. Şartlı kabul belgesini alabilmeniz için ÖSYM yerleştirilme belgenizin mutlaka olması gerekmektedir. ÖSYM yerleştirilme belgeleri 2 sene geçerliliğe sahiptir. Almanya üniveristelerine başvurular çok dikkatli bir şekilde deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bürokrasiye çok önem veren üniversiteler başvuru evraklarında herhangi bir eksilk veya hata olması durumunda yapılan başvuruyu kabul etmemektedir. Oluşabilecek aksaklıklarıda göz önünde bulundurduğumuzda size önerimiz başvuru işlemlerinize mümkün olduğunca erken başlamanız olacaktır.

Almanya üniversiteleri başvuru aşamasında gerekli belgeler:

  • Lise diplomanız (Noter onaylı Almanca tercüme)
  • Lise not dökümü (Noter onaylı Almanca tercüme)
  • ÖSYM yerleştirilme belgesi (Noter onaylı Almanca tercüme)

Yüksek lisans – master başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin de lisans diplomaları ve lisans not dökümlerini yanında getirmeleri gerekmektedir.