Almanya Üniversiteleri Şartlı KabulAlmanya Üniversiteleri Şartlı Kabul

Almanya’da üniversiteler bünyesinde öğrenim görmek, son yıllarda, öğrenciler tarafından oldukça fazla talep ediliyor. Bu taleplerin başlıca sebepleri arasında, üniversitelerin lisans programlarının 3 yıl ( 6 sömestr ) olması ve üniversitelerin kaliteli eğitimler sunması gösterilebilir. Öğrenciler açısından diğer bir avantajına bakıldığında, öğrencilerin üniversite öğrenimlerini görürken, bir yandan da Almanca dil kursu görerek bir yabancı dili uygun fiyatlar ile Almanya’da öğrenebilmesidir. Almanya’da üniversite okumak için ileri düzey Almanca bilmeye gerek olmadan dil kursunuzu görebilirsiniz.

Almanya’da şartlı kabul sistemi sayesinde üniversite öğreniminizi görebilir, Almanca dil sınavınızı 1,5 yıl içerisinde başararak üniversite öğreniminize lisans ya da yüksek lisans öğreniminize başlayabilirsiniz. Sıfır Almanca ile başlayabileceğiniz dil okulları sayesinde geleceğinize önemli bir yatırım yapabilirsiniz.

Almanya’da üniversiteler bünyesinde öğrencilere sunulan dil kursları, hem kaliteli hem de uygun avantajlar ile Almanca dil öğrenme hizmeti sunuyorlar. Bugün Türkiye’de bile herhangi Almanca dil kursu, 1 kur başına ortalama 1500 TL civarında iken, Almanya’daki üniversitelerin Almanca hazırlık kursları bünyesinde Almanca dil okullarının dönemlik ücreti sadece 500 Avrodur. Yurtdışında üniversite seçeneklerinde, diğer ülkeleri düşünen öğrenciler, bilindiği gibi özellikle İngiltere gibi ülkelerde bu fiyat 9-10 kat fazlasını bulabiliyor. Almanya’da üniversite okumak isteyenler için şartlı kabul seçeneğindeki durum çok avantajlı bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Hangi Almanya üniversiteleri şartlı kabul veriyor öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.

Ofis: 0 212 243 243 9

Mobil: 0 549 243 243 9


Almanya’da Üniversite detaylı bilgi