Almanya’da Öğrenci Yurtları, eğer Almanya’da üniversite okumak istiyorsanız, konaklama ayarlama konusunda iş biraz zordur, bu durumda tabiki daha dikkatli bir plan yapmak gerekiyor. Neyse ki, size yardım etmek için GYG Global Yurtdışı Eğitim olarak biz buradayız!

Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin büyük bir kısmı öğrenci yurtlarında konaklarlar. Almanyada öğrenci yurtları, studio evlere nazaran daha ekonomiktir. Aynı zamanda, öğrenci yurtları, diğer Alman ve uluslararası statüdeki öğrencilerle tanışmak için de size mükemmel bir fırsat sunacaktır.

Çevrenizde yurtdışına çıkan bir çok arkadaşınızdan şu ifadeyi duymuşsunuzdur. ‘’Yurtdışındayken bu arkadaşımla aynı yurtta kalıyorduk’’. Yani kimi zaman öğrenciler, yurtdışında üniversitedeki ilk yıllarında tanıştıkları öğrencilerle sürekli arkadaşlıklar da kurarlar. Almanya’da öğrenci yurtları için sabit bir fiyat olmamakla beraber, Almanya’da bir öğrenci odası için aylık ortalama ücret yaklaşık 250€ civarındadır. Tabiki bu fiyat yurdun konumu ve büyüklüğüne ve sunduğu imkana göre de değişmektedir.

Öte yandan öğrencilerin bir kısmı da paylaşımlı oda seçeneğini tercih etmektedirler. Paylaşımlı konaklama seçeneği Almanya’da birlikte yaşamak isteyen arkadaş grupları arasında da yaygın olan bir konaklama seçeneğidir. Almanya’daki paylaşımlı konaklama seçeneğinde, öğrenciler bir daireyi diğer öğrenci arkadaşları ile paylaşmaktadırlar ve her öğrencinin kendisine ait bir odası bulunmaktadır.


Almanya’da Üniversite detaylı bilgi


Almanya Üniversiteleri için tıklayın