almanyada yüksek lisans basvuru ve kabul sartlarıAlmanya’da Ücretsiz Yüksek Lisans Başvuru ve Kabul Şartları

Almanya’da yüksek lisans başvuru ve kabul şartlarına bakıldığında, aranan ilk şart bir lisans diplomasına sahip olmanızdır. Bu lisans diploması örgün öğretim ya da açık öğretim olabilmektedir. Bunun için gerekli lisans bölümünü bitirmeniz ya da bitirme aşamasında iseniz bu durumu belgelemeniz gerekmektedir.

Türkiye’de bitirdiğiniz bölümün lisans not ortalaması minimum 2.50 olmalıdır. Unutmayınız ki bu ortalama sadece istenen en düşük not ortalamasıdır. Bu ortalamanın ne kadar üzerinde olursanız o kadar şansınız artacaktır. Bu durumun yanısıra Almanyada yüksek lisansınızı aynı alan veya yakın bir alanda yapmanız gerekmektedir. Örneğin hukuk mezunu iken, Beden Eğitimi bölümü üzerinden Amanyada yüksek lisansınızı yapamazsınız.

Almanyada şartlı kabul ile Almanca hazırlık eğitiminizi alın.

Almanya’da yüksek lisansınızı, Almanca programlar ile yapacaksanız, mutlaka Almanca C1 sınavına eşdeğer kabul edilen TestDAF sınavının her bir etabını ( konuşma,yazma, okuma, dinleme) 4-4-4-4 skorları ile geçmeniz gerekmektedir. Türkiye’den Almanya’ya gitmeden önce Almanca bilmeseniz bile, size şartlı kabul sağlayarak Almanyadaki üniversitelere yerleştiriyoruz. Şartlı kabul ile Almanca öğrenim süreniz, ortalama 10 ay sürmektedir. Almanyada Almanca öğrenim için sizlere uzman danışmanlarımız ile hizmet vermekteyiz.


Almanya’da Yüksek Lisans


Almanya’da İngilizce Yüksek Lisans