Amerika Pilotluk Eğitimi Ücretleri

Toplam Program Ücreti: Güncel fiyatlar için iletişime geçiniz

A) FİYATLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER

  1. 253 SAAT SÜRECEK OLAN UÇUŞ EĞİTİMİ PROGRAMI (Private Pilot Certificate, Instrument Rating, Commercial Pilot Certificate Single & Multi Engine Rating)
  2. UÇAK EĞİTİMİ ( Cessna152, Piper Arrow PA – 28 Complex, Piper Seneca PA 34 Multi Engine, Rebird & Frasca Simulator)
  3. Yer dersleri. 40 saat PPL, 40 saat IR ve 20 saat CPL dershane ortaminda.
  4. İlk yazili sinavlar PPL, IR, CPL ve ME icin.

B) FİYATLARA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

1) ABD Hukumeti tarafindan alinan islem bedelleri:

  1. SEVIS $200
  2. Medical Check $80
  3. Finger Print $100
  4. Check Ride 4 kez (PPL, IR, CPL/ME) Kontrol hocasina bagli olarak $300 ile $600 arasi her biri.
  5. TSA 3 defa (PPL, IR, ME). Her biri $130.

2) Okul kayıt ücreti: 395 USD

3) Konaklama: Aylık 600 USD

Not: Okulumuzun maliyeti Türkiye veya Avrupa ülkelerine oranla çok daha ekonomiktir. Bunun yanında, öğrencilerimize sunduğumuz en büyük avantaj, DEĞİŞMEYEN GERÇEKÇİ FİYAT GARANTİSİ’dir. Amerika’da uçuş okuluna gidecek öğrencimiz, gitmeden önce ödemesi gereken tüm masrafları bilecektir ve fiyatlarda kesinlikle artış olmayacaktır. Bu sayede bütçesini ayarlayan öğrenci için sürpriz masraflar çıkmayacak ve ödemelerini ona göre ayarlayacaktır. Okullarımızın maliyetleri paket olarak hesaplanmıştır. Olası ek harcamalarınız da fiyata dahil olmayan hizmetler altında belirtilmiştir. Ödemeler depozito ödenip, okula katılış işlemleri tamamlandıktan sonra, okula başladığınız ilk aydan itibaren 5 taksitte ödenebilir. Ilk ay $10,000 ve 5nci ay geri kalan kısım veya ilk ay $15,000 ve geri kalan kisim het ay $5000. Ucretin tamami odenir ise %10 indirim uygulanir. Kayıt işlemleri için $1750 depozito bedelinin okulun Türkiye ve/veya ABD hesabına yatırılabilir. Deposit transfer islem ucreti Ogrenciye aittir. 

İNDİRİM: Tum ucretin toplu odemesinde %10 indirim uygulanmaktadir.

FAA mufredatımız ve ücretimiz ABD ortalama bitirme saatlerine göre hesaplanmıştır. Eğitimi ABD ortalama bitirme saatlerinin altında bitiren öğrenciler geri kalan eğitim saatlerini uçmadıklarından öğretmen ücreti vermeyerek indirim sağlamış olmaktadırlar. Örneğin PPL ABD ortalama bitirme saati 67dir ve okulumuz müfredatı 70 saate göre hesaplanmıştır. FAA minimumunda yani 40 saatte bitiren bir öğrenci 30 saat eğitimi erken bitirmiş olur ve 30 saatlik öğretmen ücreti vermemiş olur buda yaklaşık $1800 civari indirim anlamına gelmektedir. IR ve CPL eüğitiminde de bu geçerlidirç

Not: Öğrencinin C152 ile uçabilmesi için ögretmen ile beraber 172kg yani 380lb yi geçmemeleri gerekmektedir. Ağır ögrenciler C172 uçagi ile uçarlar ve C172 saatlik ücreti ile ücretlendirilir.

KREDİ OLANAKLARI: Ipotekli veya ipoteksiz kredi kullanma imkanini Turk bankalari ile anlasmamiz sonucu vardir. Lutfen detaylar icin bizimle iletisime geciniz