Amerika’da Araba Kiralamak

work-and-travel-araba-kiralama

Work and Travel programıyla Amerika’da uzun soluklu bir çalışma zamanından sonra seyahatinizi daha da renkli hale getirebilirsiniz. Bunun için sizin gibi arkadaşlarla birlikte ortaklaşa planlar yaparak amerikanın en ücra köşelerine kadar uzun soluklu planlar yapmak mümkün.

Araba kiralamak seyahatinizi bir noktada daha eğlenceli hale getirebilir. Tabi ki ehliyetiniz olması gerekiyor. Ondan sonrası oldukça kolay. Amerika’nın belli başlı büyük araba kiralama şirketleri var bunlardan bir kaçı Hertz, Enterprise, National, Avis, Budget. Bu şirketleri Amerika’nın hemen hemen her bölgesinde bulabilirsiniz. Ofislerine gidip arabayı alıp çıkıyorsunuz. olay bu kadar basit.Tabi Amerikalı olmadığınız için fiyat konusunda biraz farklılıklar olacak. Sigortanız olmadığı için arabaya ayrıca herhangi bir sorunla karşılaşmamak için sigortalatmak zorundasınız. Bir Amerikalı’nın genellikle sigortası olduğu için araba kiralarken sigortası geçerli oluyor. Yaşınızın 25 in altında olması da belirleyici. Tüm bu anlattıklarım genel çerçeceve de normal bir Amerikalının ödeyeceği fiyatın iki katına denk geliyor. Gözünüzü korkutacak rakamlara çıkmıyor tabi internet üzerinden de fiyatları kontrol edebilirsiniz.

Amerikada baktığınız zaman araba kiralamak oldukça avantajlı. Genel çerçeveden baktığınızda benzin fiyatları da oldukça uygun. Ne tür arabalar kiralaya bilirsiniz peki? Her türlü arabayı evet kiralayabiliyorsunuz bunda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. İstediğiniz segmentte arabaya birbirine çok yakın fiyatlarda ulaşabiliyorsunuz. Amerika’da araba kiraladığınızda herhangi bir mil sınırlamasıyla da karşı karşıya değilsiniz. Sigortanızda olduğuna göre güvenli bir şekilde seyahatinizi renkli hale getirebilirsiniz.