Amerika'da Dil Eğitimi İçin Ekonomik Şehirler

Amerika'da dil eğitim alacağınız şehri seçerken en önemli etkenlerden biride yaşam maliyetleridir. Yaşam masrafları New York’ta farklı, San Francisco’da farklı, Nashville’de farklı hissedilmektedir. Bazı Amerika şehirleri, yaşam maliyetlerinin düşüklüğü, çalışma imkanları ve genç dostu çevre olma dengesini, diğerlerine göre daha iyi sağlamaktadır.

Philadelphia'da Ekonomik Dil Eğitimi

Ucuz bir şehirde yaşayıp, büyük metropollere araba sürümü mesafesinde yaşamak istiyorsanız Philadelphia mantıklı ve gayet güzel bir alternatiftir. New York şehri ile Washington DC’nin tam ortasında bulunan Philadelphia, her ikisine de yaklaşık 1,5 saat mesafededir.

Yaşam maliyeti ise her iki şehirden de oldukça ucuzdur. Philadelphia’da aylık kirası 350 dolar olan barınma imkanları bulabilmeniz mümkündür. Philadelphia’ya alternatif yerler ise; Oakland, Jersey City, Milwaukee ve Baltimore olarak sıralanabilmektedir.

Austin'de Ekonomik Dil Eğitimi

Teksas’ın başkenti, gençler için en ucuz şehirler listesinin tartışmasız lideridir. Bisiklet, müzik, iş imkanları başta olmak üzere bir çok konuda parası az olan öğrenciler için en iyi tercih olacaktır. Şehrin nüfusunun üçte biri genç bir yaş ortalamasına sahiptir. Ve bu durumun nedeni;Austin’in muhafazakar güneyin tam kalbinde liberal, özgürlükçü, kültürel bir ada olmasıdır.

Şehirdeki güçlü medya, yenilenebilir enerji ve sanat sektörü de nitelikli gençler için çok sayıda iş olanağı sağlamaktadır. Şehrin işsizlik oranı ABD ortalamasını çok çok altındadır. Bir oda bir salon evlerin ortalama kirası 500-700 dolar civarındadır. Austin benzeri diğer alternatifleriniz ise; New Orleans, Omaha, Kansas City, Nashville, Tucson şeklinde sıralanabilmektedir.

 

Detroit'te Ekonomik Dil Eğitimi

Yüksek işsizlik oranı, batmakta olan endüstriyel yatırımlarıyla Detroit ilk etapta kulağınıza tuhaf gelebilmektedir. Gelecek kariyeriniz için olmasa da bu aralar ucuz yaşam için en ideal şehirlerden birisidir. Batan her fabrikaya karşı, şehrin ölmesine izin vermemeye kararlı genç sivil insiyatiflerin kurduğu yeni sosyal çevreler hızla yükselmektedir.

Bu sivil insiyatifler genç kültür için oldukça renkli bir sosyal çevre yaratmaktadır. İki odalı bir evin kirası ise sadece 450 USD’dir. İlgi bekleyen diğer ultra-ucuz endüstri şehirleri ise; Pittsburgh ve Newark’tır.