Work and Travel Amerika'da Gezilecek Yerler

Travel zamanı planları her zaman önemlidir. Planlarınızı yaparken Amerika'yı bölge bölge düşünürseniz daha verimli seyahat yapmış olursunuz.

1.Newyork

Amerika Birleşik Devletlerine gidiyorsanız mutlaka uğramadan dönmemeniz gereken şehir burasıdır. Manhatten’da Times Meydanında yada Wall Street’te yürümek size heyecan verecektir. Brooklyn Köprüsü, Özgürlik Heykeli, Central Park gidip görebileceğiniz yerler. Madison Square Garden’da basketbol veya buz hokeyi maçı izleyebilirsiniz. Kıyafet alışverişlerinizi yapmak için outletler daha uygun olur ama Newyork City’de istediğiniz her şeye buradan ulaşabilirsiniz. 5. Cadde’de yürürken alışveriş yapabilirsiniz.


 

  1. Washington DC

Amerika’nın başkentidir. Tarihi ve doğallığıyla ön plana çıkmaktadır. Washington DC’ye gidipte Beyaz saraya uğramadan dönmek olmaz. Martin Lutherking’in tarihi konuşmasını yaptığı National Mall’ı görülecek yerlerden biridir.


 

  1. Miami

Herkesin mutlaka tatil için aklından burası geçmiştir. Miami’nin olayı Miami Beach’tir. İklimi Tropikal olduğundan kışı da yaz da birdir buranın ve sezon hiç kapanmaz. Bir Work and Travel öğrencisi içinde Travel zamanı oraya uğramak ve birkaç gece dinlenmek hiç fena olmaz. Girmeden önce planlarınızı ve rezervasyonlarınızı yaptırın. Miami’ye gidip oraya has kokteyllerin tadına mutlaka bakmadan dönmeyin.


 

  1. Los Angeles

Amerika’nn en büyük 3 şehrinden biridir burası. Travel zamanı buraya uğrayıp gerçek Amerika'yla tanışabilirsiniz. Çünkü Los Angeles hayat dolu bir yerdir ve Amerikalılar yaşamak için burayı tercih eder. Disneyland’a, Universal Studio’ya, Santa Monika Pear’a, Beverly Hills’e uğramadan dönmeyin. Eğer travel zamanı buraya uğramak aklınızda varsa birkaç gün ayırın ve Hollywood Bulvarı’nda Los Angeles’ın gece hayatıyla tanışabilirsiniz. Hollywood Walk of Fame de yürümeden dönmek olmaz.


 

  1. Orlando

Eğer eğlenmek istiyorsanız burası tam size göre. Orlando’daki parkların hepsini gezmeyi planlarsanız eğer uzun bir süre orada kalmanız gerekiyor. O yüzden maliyet açısından da biraz pahalı olduğu için seçeneklerden bir kaçına gitmek daha mantıklı olur. Dünya’nın en büyük Disnay World’u burada. Toplamda 5 parktan oluşuyor ve hepsi için bir gün düşünürseniz epey bir zaman alacaktır. Universal Stüdyolarına, Sea World, Six Flags’a gidebilirsiniz.


 

  1. Grand Canyon

Travel zamanı National Park’a uğramayı düşünüyorsanız Grand Canyon için bir plan yapmanız sizin için farklı bir deneyim olur. Work and Travel genelinde öğrencilerin gitti yerlere kıyasla daha özel bir bölgedir. Grand Canyon’a giderseniz eğer aynı zamanda Las Vegas için ve California için ayrı plan yapabilirsiniz.

 


Work and Travel detayl ıbilgi için tıklayın