Amerika’da lise eğitimi almanın en büyük avantajı müfredatında sosyal ve fen bilimi alanlarındaki en geniş programları sunmaktadır. Türkiye’de lise eğitimi Amerikalı yaşıtlarıyla aynı ortamda almak isteyen öğrencilerin 2 seçeneği bulunmaktadır.

Amerika’da iyi bir üniversiteden kabul almanın yolu Amerikan liselerinden mezun olmaktan geçiyor. Lise son sınıf eğitiminizi Amerika’da alarak bu avantajdan yararlanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirerek sizinle aynı hedefi paylaşan birçok rakibinizin bir adım önüne geçmiş olursunuz.

Amerika’da Yatılı Liseler (Boarding School)

Amerika’da yatılı liseler (boarding schools) Lise eğitimini Amerika’da almak veya Türkiye’deki bir lisede eğitim görürken Amerika’daki bir lise’ye transfer olup lise eğitimini Amerika’da tamamlamak isteyen öğrenciler için uygun olan bir seçenektir. Amerika’daki özel bir liseden kabul almak devlet liselerine göre çok daha kolaydır ve çok daha fazla okul opsiyonunuz bulunmaktır. Amerika’da öğrencilerin ilgi alanlarına göre uzmanlaşan liselerin oluşu eğitimin yanında kişisel gelişim konusunda da çok büyük artılar sunmaktadır. Özel okulların birçoğu yatılı yani öğrenci yurdunda konaklamalı öğrenci kabul etmektedir.

Amerika Yatılı Liseler Detaylı Bilgi

Amerika Devlet Liseleri

Amerika’daki devlet liselerinde okumak isteyen öğrenciler sadece 1 yıllık eğitim alabilmektedirler. Süre kısıtlamasının nedeni ise vize kısıtlamalarıdır. Amerikan hükümetinin onay verdiği resmi kurumların sponsorluğunda 1 yıl süre ile Los Angeles, Boston, Chicago ve Seattle gibi büyük şehirlerde eğitim alma şansı sunan Devlet Liseleri Programları ile istediğiniz akademik ilgi alanı, spor ya da boş zaman aktivitelerine göre eğitim alabilir ve eğitiminiz boyunca size destek olabilecek bir aile yanında konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.