amerikada staj program ucretiAmerika’da staj program ücreti, Amerika’da bulunan sponsor firmalar tarafından belirlenen, iş yerleşimi, çalışma izninizin yayınlanması, sağlık sigortası ve Türkiye’de bulunan yurtdışı eğitim danışmanlığı firmanızın belirlediği danışmanlık ücreti dahil olarak hesaplanmaktadır. Amerika’da staj ücretleri;

İşlemlerinize başlamak için 250 USD ön kayıt ücreti yatırmanız gerekmektedir.

Program Süresi6 – 12 ay
Program Ücreti Full Placement3530 USD
Program Ücreti Self Placement3000 USD

Program ücretine Dahil Olan Servisler

– İşe yerleştirme (Full Placement için geçerlidir)

– Vize danışmanlığı

– J-1 vize başvurusu için gerekli olan DS-2019 formunun getirtilmesi

– Konaklama organizasyonu yardımı

– Uçak bileti ayarlanmasında yardım

– Program hakkında DS Sponsoru yetkililerinin yapacağı oryantasyon programı

– Vergi iadelerinin alınmasında yardım

Program Ücretine Dahil Olmayan Masraflar

Amerika’da Staj Sağlık Sigortası

Amerika’da staj programıyla bulunduğunuz süre boyunca sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Sağlık sigortası ücreti aylık 60 Usd’dir. 12 aylık programa katılacak öğrenciler 12×60= 720 Usd sağlık sigortası ücreti ödemesi gerekmektedir.

Amerika’da Staj Cep Harçlığı Ve Ekstralar

Amerika’ya varışınızdan sonra sosyal güvenlik numarası (SSN) başvurusu yapmanız gerekmektedir; bu numara olmadan şirketiniz sizi işe başlatamaz. Social Security Number başvuru sonuçlanma süreci (1 hafta – 10 gün) ve işe başladıktan sonra ödeme alma süreci (2 hafta) geçene kadar sizi idare edecek bir miktar parayı yanınızda götürmenizi önermekteyiz. Bu tutar ortalama 500-1000 USD’dir.

Amerika’da Staj SEVIS Ücreti

Amerikada Staj programı için Sevis ücreti 180 Dolar’dır. SEVIS nedir öğ

Amerika’da Staj Vize Başvuru Ücreti

Internship/Traineeship vize görüşmesine girmek için Fortis Bank Amerikan Konsolosluğu hesabına 160 Dolar yatırıp dekontunu almanız gerekiyor. Bu dekont olmadan görüşmeye girmeniz mümkün değildir.

Amerika’da Staj Uçak Bileti

Uçak bileti fiyatları bileti aldığınız tarihe, uçuş tarihine ve uçacağınız şehire göre anlık değişebildiği için net bir ücret söylemek çok zordur ama ortalama olarak Amerika gidiş geliş 650-850 USD arasında değişmektedir.