ARIZONA

Arizona, Amerika’nın güneybatı bölgesinde Meksika ile sınırı olan bir eyalettir. Amerika’nın yüzölçümü olarak 6. ve popülasyon bakımından 14. büyük eyaletidir. Sağ üst köşe sınırında 4eyaletin kesişme noktası olan ‘Four Corners Monument’ bulunur. Utah,Colorado,Arizona ve New Mexico sınırıdır.Arizona, Birleşik Devletler’e 1912’de 48. eyalet olarak katılmıştır.Arizona Yerel Amerikalıların en fazla bulunduğu 2. eyalettir. Başkenti ve en büyük kenti Phoenix’dir.Ünlü ‘Grand Canyon’da bu eyalette bulunur. Geneli sıcak olan bu eyalete work and travel öğrencileri farklı şehirlere çeşitli işlerde gelirler.
Arizona’daki Ulusal Park ve Ormanlar

Grand Canyon National Park,Petrified Forest National Park,Coronado National Forest,Saguaro National Park,Prescott National Forest,The Kaibab National Forest,Apache-Sitgreaves National Forest.

Eyalet özellikleri:

2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %10.6
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$9-$11.5
Konaklama masrafı (Haftalık) : $85-$105

Phoenix

Phoenix, Arizona’nın en büyük ve Amerika’nın 6. en büyük şehridir. Tropikal çöl iklimine sahiptir. Kışları dahi sıcaklık 10 derecenin altına düşmez. Bu şehre veya yakın şehirlere work and travel öğrencileri farklı işlerde gelirler.Phoenix’de birçok sayıda gezebileceğiniz yer vardır.

Gezilecek yerler

Heard Museum, Taliesin West, Desert Botanical Garden, Heritage Square, Phoenix Art Museum, Hall of Flame Fire Museum, Symphony Hall, Arizona Science Center, Papago Park, South Mountain Park, Mystery Castle, Musical Instrument Museum.

Arizona’da gezilecek yerler

Glen Canyon National Recreation Area, Monument Valley, Havasu Falls, Canyon De Chelly National Monument, Lake Mead National Recreation Area, Organ Pipe Cactus National Monument, Antelope Canyon at Page, Barringer Crater, Sedona, Arizona-Sonora Desert Museum(Tucson), Pima Air&Space Museum (Tucson).