ARKANSAS

Arkansas, Amerika’nın güney bölgesi denilen yerinde kalan bir eyalettir.Tennessee ve Mississippi ile olan doğu sınırını Mississippi Nehri çizer.Başkenti ve en büyük kenti Little Rock’tır.Arkansas ekstrem hava koşulları ve çok fazla fırtına olan bir eyalet olarak anılır.Normal bir yıl içinde 60 gün gök gürültürülü fırtına ile geçer.Bunun yanında eyalette fırtınalar,dolu,buz fırtınaları ve kasırga gibi hava olayları çok normaldir.Eyalette insan popülasyonu orta ve kuzeybatı kısmında yoğunlaşmıştır.Araştırmalara göre Arkansas yaşamın en ucuz olduğu 5. eyalettir.

Eyalet özellikleri:


2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %9.2
Yaşam masrafları: Düşük

Saatlik ücret:$8.5-$11
Konaklama masrafı(Haftalık): $75-$100

Little Rock

Arkansas’ın başkenti ve en fazla insanın yaşadığı şehridir.Şehri Arkansas Nehri ikiye böler, üst kısımda kalan North Little Rock farklı bir şehir olarak sayılır.Work and travel öğrencileri bu şehre veya yakın yerlere çeşitli işlerde çalışmak üzere gelirler.Boş zamanlarda da bu şehirde gezilebilecek çok sayıda yer vardır.

Gezilecek yerler

William J. Clinton Presidential Library and Museum,Big Dam Bridge,Little Rock Central High School National Historic Site,Old State House Museum,River Market District,Le Petite Roche,The Quapaw Quarter,Little Rock Zoo,The Old Mill,Wildwood Park,Riverfront Park,Arkansas River Trail,Arkansas Repertory Theather.

Arkansas’da gezilecek yerler

Hot Springs National Park,Buffalo National River,Arkansas Air&Military Museum(Fayetteville),Mount Magazine State Park(Paris),Thorncrawn Chapel(Eureka Springs),Crystal Brigdes Museum of American Art(Bentonville),Garvan Woodland Gardens(Hot Springs),Fort Smith National Historic Site.