Ashbury College, Kanada’da lise eğitimi için belki de kendi sınıfında olan okullardan en çok bilinenidir. Okulun en büyük özelliği; öğrencilerine entelektüel bir bakış açısı kazandırması ve sorumlu birer birey olarak yetiştirmeyi amaçlamasıdır. 1891 yılında kurulmuş olan okul, ilk gününden bu yana öğrencilerine, akademik ve sanatsal nazlı eğitimlerle yetiştirirken, bir yandan da öğrencileri mental anlamda hayata hazırlamaktadır.

Ashbury College, Kanada’nın başkenti, Ottawa’da konumlanmıştır. Okul, 4. – 12. sınıflar arası öğrencilere hizmet sunmaktadır. Özellikle okulun 9. – 12. sınıf eğitimi alan ve okulda yatılı kalan yaklaşık 100 öğrencisi bulunmaktadır. Ashbury College, 35 farklı ülkeden öğrenciye bünyesinde eğitim vermekte, bu sebeple öğrenciler uluslar arası arkadaşlıklar kurarak gelecekle ilgili ilk adımlarını daha bu yaşlarında başlamaktadır.

Okul küçük sınıflarda eğitim vermekte ve bu sebeple her öğrencisine ulaşabilmektedir. Özellikle eğitmen kalitesi yüksek olan okulun en değerli bulduğu ve öğrencilerine aşıladığı değer mükemmelliktir. Okulun öğretmenleri, mükemmellik ve yaratıcılık konularında öğrencilere yol göstermektedir. Eğitmenlerin öğrencilere bakış açılarını Türkçe tabirle anlatmamız gerekirse; “Ağaç yaşken eğilir!” cümlesi aslında öğretmenlerin bakış açılarını tam anlamıyla tarif etmektedir.

Ashbury College Eğitim Ve Konaklama Ücretleri

  • Senelik Eğitim Ücreti (Konaklamasız) – 24.900 CAD
  • Senelik Eğitim Ücreti (Konaklamalı) – 62.500 CAD

Kanada’da Lise Eğitimi detaylı bilgi


Kanada Liseleri için tıklayın