Avustralya dil okulları, ülkenin sunduğu olanaklar, ana dilinin İngilizce olması, öğrencilere çalışma izni vermesi gibi birçok avantaja sahip olması nedeniyle son yıllarda özellikle Türk öğrenciler tarafından tercih ediliyor

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi

Avustralya , özellikle Sydney, Melbourne, Brisbane şehirleri ile tüm dünyanın dikkatini çeken güzelliklere sahiptir. Ülkedeki yaşam kalitesi ve güler yüzlü insanları gidenlerin anlatmasıyla bitmiyor. Özelikle İngilizce dil eğitimi denildiğinde de yine Avustralya öğrencilerin ilk tercihlerinin başında geliyor. Peki neden İngilizce dil eğitimi için Avustralya seçilmeli, bunları sizlere kısaca belirtmek istedik;

En Güvenli ve Yaşanabilir Ülkelerden

Avustralya, sunduğu sosyal olanaklar ve sağladığı güvenli ortam ile dünyada en güvenli ve yaşanılabilir ülkeler sıralamasında 4. sırada yer almaktadır.

Anadili İngilizce

Belki de bir dil eğitimi öğrencisi için en önemli konu gittiği ülkede İngilizce pratik yapabilmesidir. Avustralya’nın anadili İngilizcedir ve öğrenciler için harika bir pratik alanına sahiptir. Sosyalleşecek çok fazla alternatifi ve güler yüzlü insanlarıyla Avustralya sizleri bekliyor.

Work and Study, Çalışma İzni

Avustralya’da Work and Study programı dil okulu öğrencilerine haftada 20 saat part time çalışma hakkı vermektedir. Bulacağınız işlerde ise kazanacağınız saatlik ücret ortalama 18 AUD dolaylarında olacaktır. Bu da bir öğrenci için gayet yeterli bir rakamdır.

Work and Study detaylı bilgi için tıklayın

Göçmenler ülkesi Avustralya

Avustralya tüm dünyadan göç alan bir ülkedir. Özellikle gelecek planları kuran öğrenciler Avustralya’da bir şekilde yaşamanın peşindedir. Avustralya’da her milletten insan yaşadığından herkes birbiriyle iyi geçinmekte ve herkes birbirinin haklarına saygı duymaktadır.

Özgür ve Rahat Kültürleri

İnsanlar özgür ve rahatlar! Avustralya’da en çok dikkat çeken şeylerden birisi insanların güler yüzlü olmasıdır. Sabah işe giderken, öğlen parklarda gezerken ve akşam evinize dönerken karşınıza çıkan insanlar size gülümserse şaşırmayın, çünkü Avustralya’da insanlar mutlu!

Avustralya İklimi

Avustralya için sadece sıcak bir iklimi var demek yanlış olacaktır. Konumu gereği güney yarım kürede bulunan ülke, kuzey yarım küreyle zıt mevsim zamanlarına sahiptir. Bu da şu anlama gelmektedir; Avustralya’da yaz Aralık ayında başlamaktadır. Avustralya’da genel anlamda tropikal iklim hakimdir.

Mutfak Çeşitliliği

Farklı ülkelerden gelen insanların ve beraberinde getirdikleri kültürlerinden oluşan Avustralya’nın kültür çeşitliliği mutfağına da yansımış durumda. Neredeyse her kültürün mutfağını bulabileceğiniz Avustralya’da zevkinize göre bir restoran bulmakta zorlanmazsınız.

Avustralya Dil Okulları


Sydney Dil Okulları


Melbourne Dil Okulları


Brisbane Dil Okulları


Perth Dil Okulları

Konaklama

Avustralya her ne kadar bize uzak olan bir ülke de olsa giden kişiler buna değdiğini söylüyorlar. Özellikle uzun süreli dil eğitimi alacak öğrenciler Avustralya’da çalışma şansı da yakaladıklarından hem İngilizce sorununu çözüyorlar hem de harçlıklarını çıkarabiliyorlar. Tabi ki doğal olarak ortaya bir konaklama sorusu çıkıyor. Peki, Avustralya’da öğrenciler hangi konaklamalarda kalabiliyor?

Aile yanı konaklama

Avustralya dil okullarını tercih eden öğrencilerimizin konaklama anlamında ilk tercihleri aile yanı konaklama olmaktadır. Oralı bir aile ile yeni bir ülkede yaşamaya başlamak çok avantajlı bir durumdur. Aile yanı konaklamanın haftalık ücretleri ise 200 AUD ile 280 AUD arasında değişmektedir.

Yurt konaklaması

Avustralya dil okullarında yurt konaklamaları kendilerini biraz daha özgür hissetmek isteyen öğrenciler için idealdir. Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrenciler birlikte kalacağınız bu konaklama seçeneğinde çok sağlam arkadaşlıklar kurmak mümkündür. Yurt konaklamalarının haftalık ücretleri ise 100 AUD ile 280 AUD arasında değişmektedir.

Diğer konaklama seçenekleri

Avustralya’da dil eğitimi alırken bulabileceğiniz diğer konaklama seçenekleri ise şu şekildedir; isteyen öğrenciler pansiyonlarda kalabilmektedir, pansiyonların haftalık ücretleri 90 AUD ile 130 AUD arasında değişmektedir. Ev kiralama ise diğer bir alternatiftir. Birlikte bir eve çıkan öğrenciler bu konaklama seçeneğinde ise haftalık 150 AUD civarlarında bir ödeme yapmaktadır.

Dil Okulu Fiyatları

Avustralya dil okulları fiyat listesini, kurs ve konaklama ücretlerini. Kayıt ücretlerini görmek için alttaki linki tıklayın..

Avustralya Dil Okulları Fiyatları için tıklayın