Avusturya'da lisans tamamlamaAvusturya’da Dikey Geçiş

Avusturya’da lisans tamamlama, Avrupa’nın en kaliteli eğitim veren ve üniversiteleri dünyanın farklı ülkelerinde de tanınan, bilinen Avusturya üniversiteleri, Türk öğrencilerin de başvurularının yoğunlaştığı ülkelerden biridir. Gerek yaşam kalitesi, gerek Avrupa kültürü ve eğitim kalitesi ile Mavi Diplomanın en cazip merkezlerinden bir tanesidir.

YGS – LYS Sınavına Gerek Yok!

Ön lisans programını bitiren ve eğitimine Avrupa’da devam etmek isteyen öğrenciler için en cazip ülkelerden bir tanesi Avusturya’dır. Ön lisans okumadan, Avusturya’da direkt lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için gerekli olan şart; öğrencinin Türkiye’de YGS ve LYS sınavına girip, Avusturya’da okumak istediği bölümü kazanmış olmasıdır. Ön lisansını tamamlamış olan öğrenciler için bu şart geçerli değildir. Türkiye’de 2 senelik, ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler, DGS sınavını kazanarak, Türkiye’de ÖSYM tarafından okumak istediğiniz bölüme yerleşip başvurularını yapabilirler.

Uygun Maliyetlerle Avusturya’da Dikey Geçiş!

Avusturya’da konaklama, ulaşım, beslenme, sosyal giderler ve eğitim masrafı Türkiye’den çok da farklı değildir. Hatta özel üniversitelerin ücretleri, yaşam giderleri ile birleştirildiğinde Türkiye’de daha da fazla olmaktadır. Avusturya’da eğitim ücretleri; üniversite, okul ve bölüme göre değişmekle birlikte ortalama 1,500 Euro civarındadır.