azurlingua-yaz-okulu

Azurlingua Yaz Okulu

Azurlingua Yaz Okulu, 12-17 yaş aralığındaki öğrencilerin Fransızca yaz okulu alırken farklı ülkelerden gelen öğrencilerle aynı ortamda bulunarak birlikte sosyalleşebilmeleri için Temmuz ve Ağustos aylarında 3 farklı kampüste sunulan Fransızca yaz okulu programlarıdır. Farklı ülkelerden öğrencilerin eğitim aldığı Azurlingua Yaz Okulu Fransa’nın en iyi dil okullarının arasında yer almaktadır. Azurlingua yaz okulu öğrencilere yurt ve aile yanı olmak üzere 2 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Nice’te Fransızca  Yaz Kampı

Eğitim kaliteli kalitesini kanıtlamış, alanında profesyonel eğitmenlere sahip ve 25 yıllık tecrübeye sahip okul hazırladığı yaz programında Fransızca konuşmaya yönelik bir içerik hazırlamış ve yine sosyal ektivitelerle Fransızca pratik için öğrencileri desteklemekteir.

Azurlingua Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenci sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aile birlikte yerken öğle yemeğini okul yemekhanesinde arkadaşlarıyla birlikte yemektedir. Gezi olduğu zamanlardaysa öğle yemekleri paket servis olarak yenmektedir. Özellikle seçilen ve düzenli olarak kontrol edilen aileler Azurlingua ile uzun süreli çalışan ve öğrencilerle ilgilenen aileler arasından seçilmektedir.

Azurlingua Sosyal Aktivite ve Geziler

Fransızca kurs haricinde kalan zamanlarda basketbol, futbol, voleybol, film gösterileri, müze gezileri, kumsalda düzenlenen partiler gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca haftada 1 yarım günlük 1 de tam günlük yöresel geziler düzenlenerek farklı ülkelerden gelen öğrencilerin sosyalleşmeleri amaçlanmaktadır.

azurlingua-nice-fransizca-yaz-okulu-lokasyon

Azurlingua Öğrenci Yurdu Konaklama

Azurlingua yaz okulu öğrenci yurdu konaklamasında 3 farklı kampus seçeneği sunmaktadır;

azurlingua-nice-fransizca-yaz-okulu-parc-imperialAzurlingua Parc Imperial Kampüsü

Merkezi bir lokasyonda yer alan eğitim kampusünün kumsala uzaklığı 15 dakika ve şehir merkezine uzaklığı 20 dakika yüreme mesafesindedir. 130 öğrencilik yatak kapasitesine sahip kampüste öğrencilerin eğitim gördüğü derslikler, yemekhane ve spor alanları bulunmaktadır. 3-4 kişilik odalardan oluşan yatakhanede banyo ve tuvalet odaların içerisinde yer almaktadır. 24 saat boyunca güvenlik görevlileri tarafından gözetim altında bulunan kampüste akşamları animasyonlar düzenlenmektedir.


azurlingua-nice-fransizca-yaz-okulu-estienne-d-orvesAzurlingua Estiennes d’Orves Kampusü

Lokasyon olarak merkezi bir yerde alan kampusün etrafı çevrili, sakin ve güvenli bir ortamda bulunmaktadır. Bu kampuste kalan öğrenciler rahatlamak, lüktürel ve sportif aktiviteler yapmak için kullanabilecekleri bir park alanı bulunmaktadır. Parkta; jimnastik salonu, futbol, basketbol ve bovling salonu bulunmaktadır. Ayrıca her akşam animasyon gösterileri düzenlenmektedir. Öğrenciler geniş ve ferak odalarda 2 kişi konaklamaktadır.  Yurtta her 2 odanın kullanabileceği 1 banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Yurtta ayrıca video salonu, kafetarya ve revir bulunmaktadır.


azurlingua-nice-fransizca-yaz-okulu-collinettesAzurlingua Les Collinettes Kampüsü

Nice şehrinin batı kısmında yer alan kampusün plaja uzaklığı 300 metredir ve şehri merkezine uzaklığı otobüsle 25 dakikadır. Les Collinettes yaz kampüsü öğrencilerin ihtiyaçlarına göre basit bir şekilde restore edilmiştir. Öğrencilerin tek kişi kaldığı 250 odalık kapasiteye sahip kampuste televizyon odası, içecek makinesi bulunmaktadır. Özel banyolu odalarda çalışma masaları ve raflar bulunmaktadır. Ortak kullanım tuvaletler her katta bulunmaktadır. 24 saat gözetim altında tutulan kampuste her akşam animasyonlar düzenlenmektedir.


Yaz Okulu Program Ücreti – 2019

 • Haftada 20 ders tercih edilirse haftalık 820 Euro
 • Haftada 26 ders tercih edilirse haftalık 875 Euro
 • Konaklama haric haftada 20 derslik program 410 EUR
 • Konaklama haric haftada 26 derslik program 465 EUR
 • Aile yanı konaklama 2 kişilik oda yerine tek kişilik oda için haftalık 70 EUR fark ödenmelidir.

Program ücretine dahil olanlar

 • Haftada 20 ders veya 26 ders Fransızca
 • Aile yanında 2 kişilik odada konaklama veya Imperial okul yurdunda konaklama ( odalar 3 veya 4 kişilik, Jean Medicine’da tek kişiliktir) veya Jean Medicine okul yurdunda konaklama (odalar tek kişiliktir) veya Estiennes D’orves okul yurdunda konaklama (odalar çift kişili özel banyoludur)
 • 3 öğün yemek (Sabah, öğle, akşam yemekleri)
 • Ders kitapları ve kurs materyalleri
 • Nice havalanından gidiş-dönüş transferler. ( Bu hizmet sabah 8.00 akşam 22.00 aatleri arasında; Cumartesi ve Pazar günleri verilir.)
 • Her gün yapılan sosyal ve sportif aktiviteler
 • Haftada bir tam günlük ve yarım günlük geziler
 • Yaz Okulu Parc Imperial ve Jean Medecin kampüslerinden şehir merkezine hergün 14.00 ten gece 01.00’e kadar servis otobüsü hizmet verir.
 • Kurs sonu katılım sertifikası

Program ücretine dahil olmayanlar

 • Vize başvuru masrafları
 • Uçak bileti
 • Yurtdışı çıkış harcı (pulu)
 • Harçlık

Danışmanlık Hizmetimiz ÜCRETSİZDİR!

Tüm Sorularınız İçin;

Ofis Numaralarımız; 0212 243 243 9 – 0544 243 243 9