Berlin School of Business and Innovation, Berlin’nin merkezinde İngilizce lisans ve yükseklisans programları sunmaktadır. Okulun amacı mezunlarını seçtiği alanda farklı özelliklere sahip, başarılı bir lider yaratmaktır.

Okul üç ana temel üzerine kurulmuştur:

  • Başarı
  • Yenilikçilik
  • Liderlik

Okulun sunmuş olduğu her program bu üç ana temel ilkeye dayandırılmaktadır. Bu nedenle seçmiş olduğunuz bölüm, iş becerilerinizi pratik olarak geliştirmenize ve endüstriyi anlamanızı sağlar.

Profesyonel hayatınızda ihtiyaç duyacağınız bütün iş yeterliliğini ve bilgiyi, sizlere kendi alanlarında uzman akademisyenler tarafından verilecektir. Ayrıca kariyer servisi eğitiminiz sürecinde ve mezuniyetinizden itibaren size uygun iş bulma konusunda her türlü desteği sağlıyor olacaktır.

Tüm programlarda uygulamalı öğretim tekniği kullanılmaktadır. Dersler, iş dünyasından yöneticilerin de katıldığı (guest speaker) vaka çalışmalarıyla da desteklenmektedir. Bu yöntemle hem network sağlayıp hem de uluslararası firmaların işleyişi ve bakış açısına sahip olabileceksiniz.

Ayrıca kariyer servisi istisnasız her öğrenci için ayarladığı 2 aylık ücretli staj imkanına sahip olacak ve Alman sistemi ve işleyişini daha yakından tanıma ve network oluşturma şansınız olacaktır.

Okulun bütün programları İtalya’da, dünyada ve YÖK tarafından tanınan Università Telematica Internazionale UNINETTUNO tarafından diplomalandırılmaktadır; eğitim BSBI Berlin kampüsünde verilmektedir. 2005 yılından beri lisans, master ve doktora programları sunan UNINETTUNO tüm dünyada kabul görmektedir.20 yıllık araştırmaya dayanan UNINETTUNO’nun psychopedagogical model eğitim sistemi EADTU tarafından “E-xcellence” ödünlünü almaya hak kazanmıştır.

Berlin School of Business and Innovation bünyesinde İngilizce lisans ve yüksek lisans, MBA programları ve Yönetici Eğitimi programları bulunmaktadır.

Lisans Programları

Economics and Business Administration

Yüksek Lisans Programları

  • Global Mba
  • Finance and Investments
  • Fashion Retail and Luxury Management
  • Strategic Marketing
  • International Tourism Hospitality and Event Management

Bütün programlar Mayıs, Ekim ve Şubat başlangıçları mevcuttur.

Ücretsiz Almanca Dersi

Okulumuz ihtiyacı olan tüm öğrencilerine ücretsiz olarak Almanca dil eğitimi dersi vermektedir. Bu şekilde uluslararası öğrencilerinin Almanya’ya uyum sürecini kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Berlin Şehri Hakkında

Berlin, yenilikçi ve uluslararası olması özelliğiyle hem Almanya’nın hem de Avrupa’nın önde gelen şehirlerindendir.

Zengin tarihi ve iş fırsatlarıyla uluslararası öğrencileri kucaklayan canlı bir şehirdir. Almanya’nın en büyük şehri olan Berlin, 2018 QS sıralamasında Boston, Toronto ve Sydney’i geride bırakarak, dünyada öğrencilerin yaşayabileceği 7. en iyi şehir seçilmiştir. Ayrıca Almanya’da eğitim alan öğrenciler eğitimleri sürecinde yasal olarak part time çalışma iznine sahiptir ve eğitimlerinden sonra 18 aya kadar vizelerine uzatabilme şansına sahiplerdir.

Berlin’de ev kiraları 325-500 Euro arasında değişmektedir. Aylık gıda ihtiyaçları ve sıosyal yaşam için ortalama 250- 300 Euro yeterli olacaktır. Şehirdeki aylık toplam maaliyetiniz ortalama 850- 1200 Euro arasında değişecektir.

Konaklama Seçenekleri

Berlin School of Business and Innovation kendi bünyesinde eğitim vermekte olduğu öğrencilere bütçelerine ve tercihlerine göre Berlin’de konaklama imkanı sunmaktadır. Bu olanaklar tek kişilik özel banyolu ve mutfaklı stüdyo dairelerden, paylaşımlı banyolu evlere kadar değişiklik göstermektedir. Berlin’de konaklama ücretleri 325 Eurodan – 650 Euro’ya kadar değişiklik göstermektedir. BSBI öğrencilerine Spotahome’dan yaptıkları rezervasyonlar için de %30 indirim imkanı sağlamaktayız.

Kabul Şartları

Berlin School of Business and Innovation lisans derecesine kabul alabilmek için lise diploma notunuzun 100 üzerinden minimum 6.0 olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru aşamasında Güvenli İngilizce Testi (SELT) olan IELTS ‘den 6.0 (bandlardan 5.5’in altında olmaması önemlidir) ya da PTE’den 50+ olması gereklidir.

Berlin School of Business and Innovation’da Yükseklisans derecesine kabul almak için Lisans not ortalamanızın minimum 2.00 olması gereklidir. . Ayrıca başvuru aşamasında Güvenli İngilizce Testi (SELT) olan IELTS ‘den 6.0 (bandlardan 5.5’in altında olmaması önemlidir) ya da PTE’den 50+ olması gereklidir.