Bocconi Üniversitesi

Boconni Üniversitesi (Universita Bocconi) 1902 yılında, Ferdinando Bocconi tarafından İtalya‘nın Milano şehrinde kurulmuştur. ekonomi alanında eğitim vermeye başlayan ilk üniversitedir. Yüzyıl boyunca İtalya’nın ekonomik ve sosyal modernizasyonunda liderlik eden üniversite, dünyaya açık, finansal ve siyasi açıdan bağımsız kalarak demokratik değerlerini korumuş büyük bir araştırma üniversitesi olarak yoluna devam etmiştir.

İtalya’da Ekonomi Eğitimi

Eğitimde mükemmelliğin, akademik profile, kültürel – etik geçmişe ve değerlere dayandığına inanan Bocconi Üniversitesi, bu nedenle öğrencilerine çok sayıda etkinlik ve özel fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatlar bir tanesi de Bocconi Üniversitesi’nin Prysmian Group ile yaptığı anlaşmalar sonucunda 5 yıl içerisinde 564 yönetici adayı eğitim almıştır.

Bocconi Üniversitesi, QS World University Ranking sıralamasında  , sosyal bilimler segmentinde 2013 yılında 29’uncu, 2014 yılında 25’inci, 2015 yılında 22’nci olmuştur. Financial Times’ın sıralamasında Master in Management alanında 2016 yılında dünyada ve Avrupa’da 11’inci, Masters in Finance Pre-experience alanında 2016 yılında dünyada 9’uncu, Avrupa’da 8’inci, Global MBA alanında dünyada 25’inci, Avrupa’da 9’uncu, Executive Education Customised Programında 2016 yılında dünyada ve Avrupa’da 6’ncı, Executive Education alanında 2016 yılında dünyada 18’inci, Avrupa’da 10’uncu, European B. School Ranking sıralamasında 2016 yılında Avrupa’da 6’ncı olmuştur.

Bocconi Üniversitesi Bölümleri

  • International Economics and Management
  • International Economics and Finance
  • Economics and Social Sciences
  • Economics, Management and Computer Science
  • Economics and Management for Arts, Culture and Communication
  • International Politics and Goverment

İtalya’da Üniversite detaylı bilgi