Boston dil okulları, Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için en uygun şehirlerden olan Boston’da genç öğrenci nüfusu, dünyaca bilinen üniversiteler ve hareketli bir sosyal hayat bulunmaktadır. Amerika’nın en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. 17. yüzyıl başlarında Amerika’nın yerlileri tarafından kurulmuştur. Amerika’nın, Avrupa’dan ilk göçmen alan bölgelerinden birisidir. Boston bölgesine ilk yerleşenlerin çoğu İngiliz asıllı Anglikan ve Püritenlerdi ve şehre İngiltere’nin Boston şehrinin ismini vermilerdir. 19. yüzyıl başlarında şehrin nüfus yapısında köklü değişiklikler olmuştur.

Boston’da İngilizce Dil Eğitimi

Boston günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezidir. M.I.T., Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer almaktadır. Oldukça genç bir nüfusa sahip olan şehirde birçok kaliteli dil eğitimi veren okullar bulunmaktadır.

Kurs Seçenekleri

Boston’daki okul çeşitlikiği beraberinde farklı kurs seçeneklerini de getirmektedir.

Genel İngilizce Kursu

Yeni başlayanlar için hazırlanan kurs programı günde 4 haftada 20 dersten oluşur.

Yoğun İngilizce Kursu

Hızlı ilerlemek isteyenler için düzenlenen program genel ingilizce derslerine ek olarak her gün 1 veya 2 ekstra ders içermektedir.

IELTS ve TOEFL Hazırlık Kursu

Üniversite veye master yapmayı düşünenler için akademik İngilizce ve İngilizce seviyesini kanıtlamak isteyenler için düzenlenen TOEFL veya IELTS hazırlık kurslarıdır.

Boston dil okulları;


Stafford House Boston Dil Okulu


Kings Education Boston Dil Okulu


OHC English Boston Dil Okulu


Embassy English Boston Dil Okulu


FLS International Boston Dil Okulu


Kaplan Boston Fenway Dil Okulu


Kaplan Boston Harvard Square Dil Okulu 


Boston Dil Okulları Fiyatları

Boston dil okulları fiyatları seçtiğiniz okul, program ve süresine göre değişmektedir. Program süresi uzadıkça haftalık kurs ücreti düşmektedir.

Boston dil okulları fiyatları için tıklayın