Boston Logan havaalanından South Station’a (otobüs terminali ve tren istasyonu) ulaşım

boston logan havaalanı south station
Boston Logan havaalanı – south station

Metro ile ulaşım.

İndiğiniz terminalden ücretsiz shuttle ile Airport Subway Stationa geçiyorsunuz. İstasyonda herhangi bir görevliden Charlie Card isteyin ücretsiz olarak vereceklerdir. Sonra elektronik dolum makinesinden tek geçiş ücreti $2.10 yüklemeniz yeterli. Bu yüklemeyi herhangi bir kredi kartıyla veya nakit olarak yapabilirsiniz. Yüklemeyi yaptıktan sonra Blue Line trenine Bowdoin tarafına binip State Stationda iniyorsunuz . State stationdan indikten sonra metroyu kullanmaya devam edebilirsiniz veya yürüyerek 20 dakikada state stationa ulaşabilirsiniz. Amerikada metro aktarmaları ücretsizdir. Metroyu kullanmaya devam ederseniz State St. durağından Orange Line trenine Forest Hills tarafından binip bir durak sonra Downtown Crossing durağında iniyorsunuz ve Red Line trenine Ashmont ve Braintree tarafından binip bir durak sonra State Stationda iniyorsunuz.

Otobüs ile ulaşım.

E terminali-gelen yolcu katından Silver Line SL1 otobüsüne binerek South Station’a ulaşabilirsiniz.Otobüs ücretini($2.10) otobüse binerken nakit ve bozukluk olarak makineye atabilirsiniz.

Taksi ile ulaşım.

South Station’a trafiğin yoğunluğuna göre $20 la $35 arasında bir ücretle ulaşmanız mümkün.

Otobüs bileti alımı için www.greyhound.com
Tren bileti alımı için www.amtrak.com

Boston Logan havaalanından North Station’a(tren istasyonu) ulaşım.

Metro ile ulaşım.

İndiğiniz terminalden ücretsiz shuttle ile Airport Subway Stationa geçiyorsunuz. İstasyonda herhangi bir görevliden Charlie Card isteyin ücretsiz olarak vereceklerdir. Sonra elektronik dolum makinesinden tek geçiş ücreti $2.10 yüklemeniz yeterli. Bu yüklemeyi herhangi bir kredi kartıyla veya nakit olarak yapabilirsiniz. Yüklemeyi yaptıktan sonra Blue Line trenine Bowdoin tarafına binip State St. durağında inip Orange Line trenine Oak Grove tarafından binip North Station durağında iniyorsunuz.
Amerikada metro aktarmaları ücretsizdir.

Taksi ile ulaşım

North Station’a trafiğin yoğunluğuna göre $17 la $32 arasında bir ücretle ulaşmanız mümkün.

Tren bileti alımı için www.amtrak.com