Bratislava Ekonomi ÜniversitesiBratislava Ekonomi Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti’nde bulunan College of Commerce in Prague okulunun 1939 yılında kapanması ile birlikte, Slovak öğrencilerin ekonomi alanında eğitimini tamamlaması için ihtiyaç haline gelen Bratislava Ekonomi Üniversitesi, 1949 yılında College of Economics Sciences ismi ile Bratislava’da kuruldu.

Bratislava’daki Ekonomi Üniversitesi, başlangıcından bu yana ekonomi bilimlerinin geliştirilmesi, ekonomi ve kamu yönetimi alanlarında çalışmak için 77.000’in üzerinde mezunu yetiştirmiştir. Ulusal ekonominin her alanında, her düzeyde, ekonomi yönetiminde çalışmaktadırlar ve birçoğu yurtdışında çeşitli pozisyonlarda temsil etmektedir.

Şu anda 12.000’den fazla öğrenci, çeşitli çalışma alanlarında yedi farklı UEBA fakültesinde eğitim almaktadır. Lisansüstü eğitim alan öğrenciler; genel ekonomi teorisine hakim, ekonomi politikasında, şirket ekonomisinde, yönetimde, pazarlamada, finansta, ekonomide nicel yöntemlerde, bilgi bilimlerde, hukukta ve ekonomik faaliyette kullanılan diğer konularda bilgi edinmiş ve iletişim kurabilen bir ekonomisttir.

Slovakyada’ki en önemli eğitim ve bilim araştırma kuruluşlarından biri 70 yıl önce kurulan Ekonomi, İşletme ve Yönetim eğitimi üzerine odaklanmıştır. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki lisans programları İngilizce, Almanca, Fransızca ve diğer dillerde geniş eğitim seçimi,  Avrupa Kredi Transfer Sistemine uygun, yoğun uluslararası işbirliği ile iş piyasasında başarılı mezunlar vermek ve derslerin Slovak ve uluslararası uzmanlar tarafından verilmesi Bratislava Ekonomi Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran başlıca etkenlerdir.

Bratislava Ekonomik Üniversitesi Bölümleri

  • General Management (Master – İngilizce)
  • International Financial Management/Internationales Finanzmanagement (Master – Almanca)
  • Sales Management/ Managment de la Vente (Master – Fransızca)
  • Foreign Languages and Intercultural Communication (Master – İngilizce / Almanca)
  • International Finance (Master – İngilizce)
  • Economic Diplomacy (Master – İngilizce / Rusça)
  • Foreign Languages and Intercultural Communication (Lisans – Almanca / Fransızca / İspanyolca)

Slovakya’da Üniversite detaylı bilgi