Camp and Travel Katılım Videosu nasıl hazırlanır ve nasıl olmalıdır?

Camp and Travel Programı, yine Work and Travel Programı gibi Amerika’da ve yaz aylarında yapılan bir kültürel değişim programıdır. Bu programa katılmak için katılımcılardan en temelde 3 özellik aranmaktadır. Biri katılımcının 20- 24 yaş aralığında olması, diğeri katılımcının orta seviye üstü bir İngilizce yeterliliğe sahip olması ve son olarak da katılacağı kampta kullanabileceği bazı yeteneklerinin olmasıdır. Ve kayıt sürecinde katılımcı bu yeteneklerini gösterebileceği bir video hazırlamalıdır.

Bu yazımızda hazırlayacağınız videoda nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nasıl bir başvuru videosu hazırlamanızı anlatmaya çalışacağız;

Öncelikle videonuzda ses ve görüntü kalitesi kesinlikle iyi olmalıdır. Kamp yetkilileri sizlerin videosunu izlediğinde neler söylediğinizi ve hangi yetenekleriniz olduğunu net bir şekilde anlamalıdır. Bu şekilde hazırlanan bir video sizin daha fazla kamp tarafından kabul edilmenizi sağlayacaktır. Hazırlayacağınız video en fazla 2 dakika sürmelidir. Videoda öncelikle kendinizi kısaca tanıtmalı ve daha sonra yeteneklerinize geçmelisiniz. Kendinizi tanıtırken güler yüzlü ve enerjik olmanız karşı tarafta kesinlikle iyi bir izlenim bırakacaktır. Kamp sahipleri güler yüzlü katılımcıları daha çok sevmektedir.

Yeteneklerinizi göstereceğiniz kısım ise yeteneğiniz olan konuya hakim olduğunuzu ve bu yeteneğinizle kampa katılan 18 yaş altı öğrencilere faydalı olacağınızı anlatacağınız bir mantıkta olmalıdır. Kamp programında göstereceğiniz yeteneklerinize ait bir sertifikanız olması şart değildir, önemli olan yeteneğinizi sergilerken hem sizin hem de karşı tarafın keyif alacağı ve özellikle karşı taraf için eğitici olduğunun görülmesidir. Şunu kesinlikle unutmamalısınız ki; programın içeriğinde 18 yaş altı öğrenciler olduğundan kamp yetkilileri sizlerin disipline bir birey olduğunuzu görmeli ve size bu anlamda güvenmelidir.

Video editlemek için hangi programlar kullanılabilir?

Video editleyebileyeceğiniz birçok farklı program bulunmaktadır. Bizim önerebileceğimiz en basit program “videopad” programıdır. Kolayca deneme sürümünü indirip tek sefere mahsus olmak üzere ücretsiz olarak videonuzu editleyebilirsiniz. Youtube ta videopad programını nasıl kullanacağınıza dair birçok eğitim videosuda bulunmaktadır.

cat-yatay-banner-copy