Amerika’da Camp and Travel programının katılımcılarına ne gibi faydaları ve avantajları olur? En önemli faydası tabiki amerikan kültürünü tanımak gibi farklı bir tecrübe kazanmak ve Amerika’yı gezme şansı elde etmektir. Peki programların diğer artıları nelerdir?

Kariyer Planlamanıza Faydası – Referans

Akademik veya İş hayatınızda nasıl bir kariyere sahip olacağınızı rakiplerinizden olan farkınız belirler. Camp and Travel programının size sağlayacağı en büyük faydalardan biri kamp süresince liderlik yönünüze yapmış olacağı katkı olacaktır. Program sonrasında edinmiş olacağınız tecrübeyi hayatınız her alanında kullanabileceksiniz. Ayırca, iş başvurularında sunduğunuz CV‘nizde tecrübeler kısmına ekleyeceğiniz program size bakış açısını etkileyecektir. Çalıştığınız kamptaki direktörlerden alacağınız referanslarda global iş hayatınızda size büyük bir fayda sağlayacaktır.

Ekonomik Program Ücreti

Öncelikle Camp and Travel Programının en temel özelliğiyle başlayalım; Program kesinlikle Amerika’ya gitmenin en ucuz yolu diyebiliriz. Alternatif Work and Travel Program ücretinin neredeyse 3’te 1’i fiyatıyla katılımcılara Amerika için daha da cazip gelmektedir. Ayrıca programın yüksek profilli bir program olduğundan da aşağıda bahsedeceğim.

Uluslararası Kamp ortamı

Bir diğer unsur ise; Camp and Travel Programına hangi ülkelerden katılımın olduğu konusudur. Camp and Travel Programına katılan katılımcıların neredeyse %80’i İngiltere, Kanada ve İrlanda’dandır. Bu da orada arkadaşınız olacak danışmanların anadili İngilizce olan ülkelerden geldiğini göstermektedir. Hem katıldığınız yaz yapacağınız kaliteli İngilizce pratik hem de bu arkadaşlarla uzun yıllar kuracağınız arkadaşlıkları düşündüğünüzde son derece yararlı bir potansiyel olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Anadili İngilizce Olan Kişilerle Kaliteli İngilizce Pratik Yapmak!

Ayrıca kamplara katılan 18 yaş altı öğrencilerle İngilizce pratik yapmak çok faydalı olacaktır. Çünkü insan kendi yaşında yada kendisinden yaşça büyük olan insanlarla İngilizce konuşurken biraz çekinemektedir. Ama çocuklarla İngilizce konuşmak son derece anlaşılır ve size inanılmaz pratik şansı sunacak bir durumdur.

Amerika’da Çalışarak Para Kazanmak!

Bununla birlikte birde tabi ki kazanacağınız para var. Camp and Travel Programına katılacak kişiler 9 Haftalık bir Kamp Programı sonunda 900 – 1200 USD maaş almaktadır. Bu maaş kampın uzaması durumunda daha da artmaktadır. Katılacağınız kampta yeme-içme, konaklama ve diğer ihtiyaçlarınızın ÜCRETSİZ karşılanacağını düşündüğünüzde bu rakam son derece mantıklı bir rakamdır. Eğer hala diğer programlarda daha fazla para kazanırım diye düşünüyorsanız bu sizin için son derece büyük bir yanılgı olacaktır.

Her iki programa da ”PARA KAZANMA PROGRAMI” olarak bakmak yapacağınız en büyük hatadır!

Amerika’da Gezme Fırsatı

Camp and Travel Programının sonunda Amerika’da yasal olarak 30 gün süreyle kalma hakkınız bulunmaktadır. Bu sürede görmek istediğiniz lokasyonlar neresiyse oraları gezdikten sonra ülkenize geri dönmeniz gerekmektedir. Yasal olmayan yollarla başka ülkelerde kalmak yasaktır ve sizin geleceğinizi olumsuz etkileyebilecek bir konudur. Bu konuya özen göstermeniz gerekmektedir.