Camp and Travel Nedir

Amerika’da yaz kamplarında çalışarak para kazabileceğiniz ve ücretsiz yeme-içme ve konaklamadan yararlanabileceğiniz kültürel değişim programı. Kazandığınız parayla 1 aya kadar Amerika’da gezebilirsiniz.

Camp and Travel kültürel değişim programı kapsamında, Amerika’da yazları düzenlenen kamplara katılan 18 yaş altındaki çocuklarla ilgilenecek, kamp süresince çocukların katıldıkları aktivitelerde onlara yardımcı olacak kamp danışmanı (camp counselors-leader) pozisyonunda çalışabilecek nitelikteki katılımcılar aranmaktadır. Yurtdışından katılımcıları kabul eden program kapsamında katılımcılar kamplara kabul edildikleri taktirde yasal çalışma hakkı olarak program süresinde Amerika’daki kamplarda kalabilir ve kamp bitiş tarihinden itibaren 1 aya kadar Amerika’da gezmek için kalabilirler.

Amerika Kültürel Değişim Programı

Farklı ülkelerden programa katılmak için başvuru yapan katılımcılar Amerikan hükümeti tarafından resmi olarak yetkilendirilen Camp programının resmi sponsorlarının danışmanlarınca ilgilendiği alanlar ve sahip oldukları yeteneklere göre değerlendirilir ve eğer programa uygun olduğunu düşünür ise katılımcıların başvurularını  kabul eder ve onları sahip oldukları özelliklere uygun kamplara yetiştirirler. Program süresi katılımcıların yerleştirildikleri kamplara göre değişmekle birlite en az 8 haftadır. Bu süre 15 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Camp and Travel Başvuru Şartları

  • Orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak
  • 19- 24 yaşında olmak
  • Öğrenci, eğitmen, gençlerle birlikte çalıştığınız bir meslek veya belli bir alanda (sanat, spor vb.) profesyonel olmak
  • Sağlık problemi olmamak
  • Sabıka kaydı olmamak
  • Haziran-Ağustos aylarında Amerika’da olabilmek
  • Pozitif, esnek ve  kendinden emin bir tutuma sahip olmak

İş Seçenekleri Neler?

Camp Counselor – Kamp Danışmanı

Kamp danışmanları, kamplara katılmış 7- 16 yaş aralığındaki çocuklara liderlik etmek, rol modeli olmak, onlarla ilgilenmek, kamp süresince katıldıkları aktivitelerde yardımcı olup etkinliklerden sorumlu olan program katılımcılardır.

Destek ekipleri, kampın genel işleyişi; ulaşım, güvenlik, temizlik ve yemek gibi alanlardan sorumlu olan ve bu alanlarda çalışan program katılımcılarıdır.

Support Staff – Destek Ekibi

Ücretsiz Amerika Uçak Bileti

Camp and Travel programının katılımcılarına gidiş-dönüş uçak bileti program ücreti dahilinde GYG Global tarafından karşılanacaktır.

Ücretsiz Konaklama ve Yeme-İçme

Camp and Travel programı kapsamında, kamplar çalışanlarına yemek ve konaklama sağlamakla yükümlüdürler. Katılımcıların konaklamaları kampın içerisinde yer alır. Konaklanacak yerler ağaç veya prefabrik evlerde veya yatakhanelerdir. Odalar 4 ila 10 kişiliktir. Katılımcıların konaklamalar konusunda beklentilerini düşük tutmaları önerilir.

Camp and Travel Maaş

İş SeçeneğiMin. SüreMaaş(USD)Ekstra gün
Kamp Danışmanı9 hafta – 63 gün900- 110030 USD
Destek Ekibi9 hafta – 63 gün1100- 140035 USD

Kamp Danışmanı Maaşı

Kamp Danışmanlarının maaşı program sonunda min. 900- 1100 USD arasında yaş aralığına göre değişmektedir. Bu maaş 63 günlük yani 9 haftalık çalışma karşılığında verilmektedir. Bu sürenin üzerinde kampta çalışılan her gün +30 USD maaş alınmaktadır.

Destek Ekibi Maaşı

Destek ekibi çalışanlarının maaşı min. 1100 – 1400 USD arasında yaş aralığına göre değişmektedir. Bu maaş 63 günlük yani 9 haftalık çalışma karşılığında verilmektedir. Bu sürenin üzerinde kampta çalışılan her gün +35 USD maaş alınmaktadır.

Camp and Travel Program Süresi

Program süresi min. 9 hafta (63 gün) ila 15 hafta arasında sürmektedir. Bu süre kampın katılımcılarla yaptığı anlaşmaya göre belirlenir. Min. 9 hafta olarak yapılan program anlaşması gereki durumlarda uzatılabilir ve katılımcı ek süre ile birlikte ekstra maaş alır.

Travel – Amerika’da 1 ay Gezme Hakkı

Camp and Travel Amerikan hükümetinin sunduğu bir kültürel değişim programıdır. Program kapsamında Amerikan hükümeti katılımcılar kamptan ayrıldıkları günden itibaren Amerika’da seyahat edebilmeleri için 1 aylık yasal süre tanımaktadır.

Kamp Danışmanı Örnek Günü?

cat-yatay-banner-copy