Camp and Travel kültürel değişim programı kapsamında, Amerika’da yazları düzenlenen kamplara katılan 18 yaş altındaki çocuklarla ilgilenecek, kamp süresince çocukların katıldıkları aktivitelerde onlara yardımcı olacak kamp danışmanı (camp counselors-leader) pozisyonunda çalışabilecek nitelikteki katılımcılar aranmaktadır. Yurtdışından katılımcıları kabul eden program kapsamında katılımcılar kamplara kabul edildikleri taktirde yasal çalışma hakkı olarak program süresinde Amerika’daki kamplarda kalabilir ve kamp bitiş tarihinden itibaren 1 aya kadar Amerika’da gezmek için kalabilirler.

Farklı ülkelerden programa katılmak için başvuru yapan katılımcılar Amerikan hükümeti tarafından resmi olarak yetkilendirilen Camp programının resmi sponsoru olan ACAWE (American Camp and Work Experience) ‘nin danışmanlarınca ilgilendiği alanlar ve sahip oldukları yeteneklere göre değerlendirilir ve eğer programa uygun olduğunu düşünür ise katılımcıların başvurularını  kabul eder ve onları sahip oldukları özelliklere uygun kamplara yetiştirirler. Program süresi katılımcıların yerleştirildikleri kamplara göre değişmekle birlite en az 9 haftadır. Bu süre 11 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Ücretsiz Konaklama ve Yeme-İçme

Camp and Travel programı kapsamında kampta bulunduğunuz süre boyunca konaklamanız ve yeme içmeniz kamp tarafından karşılanmaktadır. Kampta geçirdiğiniz süre zarfında 1 dolar bile harcamanıza gerek kalmıyor.

Program Sonunda 1800 USD maaş

9 haftalık kamp programını tamamladığınızda 1800 Usd’lik maaş ödemesi alacaksınız. Bazı kamplar 9 haftadan daha uzun sürmektedir. Bu tarz kamplarda 9 hafta üzerinde çalıştığınız günler için extra ödeme alırsınız.

Amerika’da 1 Ay Gezme Hakkı

Camp and Travel Amerikan hükümetinin sunduğu bir kültürel değişim programıdır. Program kapsamında Amerikan hükümeti katılımcılar kamptan ayrıldıkları günden itibaren Amerika’da seyahat edebilmeleri için 1 aylık yasal süre tanımaktadır.

⇒Camp and Travel Kimler Katılabilir?

⇒Camp and Travel Program Maliyeti?

⇒Camp and Travel Ne Kadar Kazanırım?

⇒Kamp Danışmanı Örnek Günü?

cat-yatay-banner-copy