Çekya’da İngilizce Hazırlık Eğitimi

Çekya’da İngilizce Hazırlık

Çekya’da İngilizce Hazırlık Eğitimi, Çekya eski adı Çek Cumhuriyeti Doğu Avrupa’da bulunan ülkelerden biridir. Avrupa Birliği ülkesi olan Çekya, üniversite eğitimi açısından da prestijli ve kaliteli eğitim fırsatı sunmaktadır. Çekya’nın para birimi olarak Çek Kronu kullanıyor olması da ülkeyi eğitim ve yaşam kalitesi açısından daha ekonomik kılmaktadır. .Çekya’da dil eğitimini Çekce ve İngilizce olarak alabiliyorsunuz. Çekce dil eğitim aldığınız takdirde üniversite eğitiminizi ücretsiz şekilde alabilirsiniz.

Charles Üniversitesi

Charles Üniversitesi, Çekya’nın en prestijli ve en eski üniversitesi olarak bilinmektedir. 1348 yılında Prag’da kurulmuştur. Üniversite, Avrupa’nın en kaliteli üniversitelerden biridir. Charles Üniversitesi 17 farklı fakülteden oluşmaktadır. Üniversite 2006 yılında dünyanın en üniversite sıralamasında 202. Sıralamaya sahiptir.

İngilizce Hazırlık Ücretleri

Charles Üniversitesi İngilizce Hazırlık     6290 Euro

Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Çekya’nın en eski devlet üniversitelerinden biri olan CULS 1906 yılında kurulmuştur. Üniversite Prag’da bulunmaktadır. Culs ilk 1000’de yer alan üniversitelerden biridir. CULS şuan için 18.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

İngilizce Hazırlık Ücretleri

CULS İngilizce Hazırlık 4900 Euro

CULS Çekce Hazırlık 4900 Euro

Çek Teknik Üniversitesi

Çek Teknik Üniversitesi Prag’da kurulmuş olan Avrupa’nın en eski ve en büyük teknik üniversitelerden biridir. Üniversite 1707 yılında kurulmuştur. Üniversitenin şuan yaklaşık 21000 öğrencisi bulunmaktadır. Üniversitenin QS Dünya Üniversite sıralamasında birçok fakültesi 150-200 bandında bulunmaktadır.

İngilizce Hazırlık Ücretleri

Çek Teknik Üniversitesi İngilizce Hazırlık 4900 Euro

Çek Teknik Üniversitesi Çekce Hazırlık 4900 Euro


Çekya’da Üniversite Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın