800px-Flag_of_ColoradoCOLORADO

Colorado, Amerikanın güneybatı bölgesi denilen kısımda kalan bir eyalettir.İsmini Colorado Nehrinden almıştır.Kanadadan başlayıp New Mexico’ya kadar uzanan ünlü Rocky Dağları’nın en yüksek noktası Mount Elbert bu eyalette yer alır.En büyük şehirleri Denver(Başkent) ve Colorado Springs’dir.
Doğa sever öğrenciler için bu eyalatte gezebilecekleri çok sayıda Ulusal Orman ve Rocky Dağlarının bir kısmı vardır.Amerikanların kışın tatillerini geçirmek için gittikleri 2 ünlü kayak merkezi ve yazları doğa gezileri yapılan Apsen ve Vail’de bu eyalettedir.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %8
Yaşam masrafları: Düşük

Saatlik ücret:$9-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $75-$100

Denver, Colorado

Coloradonun başkenti olan bu şehir hem öğrencilerin çalışmaya hemde gezme amaçlı geldikleri bir şehirdir.Şehri gezmek için 2 gün ayırmanız yeterlidir.

Gezilecek yerler: Denver Botanic Gardens,Museum of Nature&Science,Mt. Evans Scenic Byway,Denver Zoo,Stranahan’s Colorado Whiskey Tour,Pepsi Center

Colorado Eyaletinde gezmenizi önerdiğimiz yerler:

Garden of the God’s(Colorado Springs),Maron Bells(Aspen),Colorado National Monument(Fruita),Black Canyon,Cliff Palace(Mesa Verde National Park),US Air Force Academy(Colorado Springs).

dunya_uzerinde_colorado_nerede