ELTIS Sınavı Amerika’da Lise başvuru koşulları nelerdir?

ELTIS sınavı, Amerika’da lise değişim programlarıyla eğitim veren liselere/ kolejlerde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Bu sınava girmeden önce öğrenciler ilgilendikleri okulla iletişime geçmeli ve şartlarını öğrenmelidir. Bunun için de bize ulaşmanız yeterlidir. İlgilendiğiniz lisenin bilgilerini bizimle paylaşırsanız sizin adınıza okullarla görüşebiliriz.

ELTIS sınavı öğrencilerin İngilizce bilgisini ölçen bir testtir. Sınavda öğrencilerin yabancı dil bilgileri; konuşma, okuma, yazma ve anlama konuları test edilmektedir ve her alan için puanlar toplanıp dörde bölünerek skor hesaplanmaktadır.

ELTIS sınavına kimler başvurabilir?

ELTIS sınavına Amerika’da Lise Eğitimi almak isteyen öğrenciler dışında kişiler de katılabilmektedir. Lise eğitimi isteyen öğrenciler dışında; akademik anlamda eğitimlerini Amerika’da tamamlamak isteyen, mesleki gelişim programlarına veya sertifika programlarına katılarak mesleklerinde yükselmek isteyenler dil yeterliliklerini belgelemek için bu sınava girebilmektedir.


Amerika’da Lise Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın…