en iyi macaristan üniversiteleri

Yurtdışı eğitimleri içerisinde en yoğun talep gören merkezlerden biri de Macaristandır. Macaristan’da eğitim alabilceğiniz pek çok üniversite vardır. Bu üniversiteler içerisinde sizlerde başarılı bir kariyer planı çizebilirsiniz. Peki en iyi Macaristan üniversiteleri hangileridir? Şimdi sizlere yurtdışı üniversite yolunda ışık tutması adına en iyi Macaristan üniversitelerinden bahsedeceğiz.

  • Pecs Üniversitesi
  • Debrecen Üniversitesi
  • Budapeşte Teknik Üniversitesi
  • IBS ( International Business School )Üniversitesi
  • Metropolitan Üniversitesi

Bahsi geçen üniversiteler içerisinde sizlerde tercihlerinizi gerçekleştirebilir ve birbirinden donanımlı akademisyenlerden eğitim alma şansını elde edebilirsiniz. Aynı zamanda dil hakimiyeti de peşinizden gelecek pek çok farklı uluslararası mecrada faaliyet görme şansına erişebileceksiniz. Okullar ile alakalı daha detaylı bilgi edinmek isterseniz yazımızı incelemeye devam edebilirsiniz.

Pecs Üniversitesi

Fen alanlarında tercih edebileceğiniz Pecs Üniversitesi ile sizlerde başarılı bir kariyeri peşinizden sürükleyebilirsiniz. Macaristan’ın Pecs şehrinde 1367 yılında kurulmuş olan Pecs Üniversitesi ülke içeriisnde kurulmuş olan ilk ve en büyük üniversiteler arasında yer almaktadır. Pecs Üniversitesi’ne ait 10 adet fakülte ve 32 klinik ile araştırma enstitüleri  bulunmaktadır. Bu üniversite Tıp ile psikoloji ve fizyoterapi gibi pek çok farklı bölümde eğitim dili olarak İngilizce’yi tercih etmiştir.

Debrecen Üniversitesi

Ulusal Mükemmeliyet nişanını edinmiş olan Debrecen Üniversitesi, Macaristan’ın Debrecen şehrinde kurulmuştur. Bir devlet üniversitesi olan Debrecen, ülke çapında Uluslararası Mükemmeliyet nişanının verilmiş bulunduğu 3 üniversite arasında yer almaktadır.

IBS ( International Business Scholl ) Üniversitesi

IBS, sadece işletme ve yönetim alanında ders veren okullara denmektedir. Sunmuş olduğu çift diploma ve partner olduğu firmalar içerisinde öğrencilerine sunduğu intersnship programları ile pek çok akademik bilgiyi sunarak onları  donanımlı birer birey olarak mezun etmektedir. Bu özelliği sayesinde de pek çok üniversiteden ayrılmış bulunmaktadır.

Budapeşte Teknik Üniversitesi

Ülke içerisinde ki en iyi eğitim kurumları arasında sayılmakta olan Budapeşte Teknik Üniversitesi pek farklı alanlarda tanınırlık yakalayarak adeta bir marka haline gelmiştir. Okul sıralarından itibaren öğrencilerinin mezuniyetlerinin ardından hem akademik bilgi hem de kişisel gelişim alanında sıkıntıya düşmemesi adına çeşitli organizasyonlarda bulunan Budapeşte Teknik Üniversitesi ile sizlerde pek kaliteli eğitim edinebilirsiniz. Okul ile alakalı detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Metropolitan Üniversitesi

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de kurulmuş olan Metropolitan Üniversitesi bir özel okul olup, genç bir üniversite olmasına rağmen pek çok sayıda uluslararası öğrenciyi bünyesine kabul etmiş bulunmaktadır. Sosyal bölümler alanında hayli başarılı olan bu okul ile alakalı detaylı bilgi için Metropolitan Üniversitesi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Macaristanda üniversite için tıklayınız.