NEBRASKA

Nebraska, Amerika’nın ortabatı denilen bölgesinde kalan bir eyalettir.Iowa ve Missouri ile olan sınırını Missouri Nehri çizer.Nehrin üstünde kalan Omaha, Nebraska’nın en büyük şehridir.Lincoln ise başkentidir.Eyaletin büyük bir kısmı ağaçsız kır alanıdır ve yıl boyunca fırtına ve yıldırımlar çokça görülür.Yıllık hava sıcaklıkları Türkiye’nin Marmara Bölgesi ile benzerdir.Work and travel öğrencileri daha çok bu eyaletin batı tarafındaki şehirlere çeşitli işlerde çalışmak üzere giderler.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %7
Yaşam masrafları: Düşük

Saatlik ücret:$9-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $80-$100

Omaha

Nebraska’nın en büyük, Amerika’nın 41. en büyük kentidir.Missouri Nehrinin yanına kurulmuştur, Iowa ile olan sınırı bu nehir çizer.Bu şehirde işler daha çok profesyonellik gerektirir ancak şehrin dış kesimleri veya yakın şehirlerde work and travel işleri bulunur.Buralara öğrenciler yazlarını geçirmek için çeşitli işlerde gelirler.Omaha,çevresi ve Lincoln turistik açıdan da önemli şehirlerdendir.

Gezilecek yerler Omaha ve Lincoln

Omaha: Omaha’s Henry Doorly Zoo and Aquarium,Old Market District,The Durham Museum,First National’s Spirit of Nebraska’s Wilderness and Pioneer Courage Park,Joslyn Art Museum,Performing Arts Center,Lauritzen Gardens,Bob Kerrey Pedestrian Bridge,Saint Cecilia Cathedral,Omaha Children’s Museum.

Lincoln: Historic Haymarket District,State Capitol,University of Nebraska State Museum,Sunken Gardens,Museum of American Speed,Sheldon Museum of Art,Memorial Stadium.