GEORGIA

İsmi Büyük Britanya Kralı II. George’dan gelen Georgia,Amerika’nın Güneydoğu bölgesinde kalan bir eyalettir.Başkenti ve en büyük kenti Atlanta’dır.Ülkeye 4. eyalet olarak bağlanmıştır. Amerika’nın yüzölçümü olarak 24. ve popülasyon olarak 8. en büyük eyaletidir.Lakabı ‘Kayısı Eyaleti’ anlamına gelen ‘Peach State’tir.Her ne kadar Atlantik Okyanusuna kıyısı olsa da turistik anlamda sahilleri yok denecek kadar azdır.Ancak work and travel öğrencileri Georgia’nın iç kesimlerine veya sahile yakın yerlerine çeşitli işlerde çalışmak üzere gelirler.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %7
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$9-$11.5
Konaklama masrafı(Haftalık): $90-$105

Atlanta

Georgia’nın en büyük şehri olan Atlanta, metropol alanı olarak Amerika’nın 9.’sudur. Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış şehirlerden de birisidir(1996).Hartsfield-Jackson Havaalanı Dünya’nın en yoğun havaalanıdır.Atlanta’ya ve ya yakın eyaletlere gelecek öğrenciler de bu havaalanını kullanırlar.Georgia’ya gelecek öğrenciler Atlanta veya çevre şehirlere gelebilirler.İzinli günlerinde ve ya gezme zamanlarında bu şehir gezmeye değer yerlerden birisidir.En az 2 gün ayırmanızı öneririz.

Gezilecek Yerler

Martin Luther King Jr National Historic Site, Atlanta History Center, The Fox Theatre, World of Coca Cola, Piedmont Park, Centennial Olympic Park, Fernbank Museum of Natural History, Inside CNN Tour, High Museum of Art, Georgia Aquarium, Stone Mountain Park, Atlanta Botanical Garden, Oakland Cemetery, Michael C Carlos Museum, Center of Puppetry Art.

Georgia’da Gezilecek Yerler

Callaway Gardens, Amicalola Falls, Savannah, Golden Isles of Georgia, Cumberland Island National Seashore, Chattahoochee National Forest, National Museum of the Mighty Eighth Air Force(Pooler), Museum of Aviation (Warner Robins).