Hırvatistan Vize Başvurusu

Yabancı bir ülkeye girebilmek için o ülke makamlarından resmi olarak izin alınmalıdır. Bu izinlerin kuralları ve işlem süreçleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bu anlamda konuyla ilgili profesyonel şirketlerle çalışmak size hem zaman hem de para kazandıracaktır.

Hırvatistan; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hırvatistan Vizesi Gerekli Belgeler;

1. Vize başvuru formu Vize başvuru formu https://crovisa.mvep.hr üzerinden doldurulur. Doldurduktan sonra formun çıktısı alınıp başvuru yapan kişi tarafından imzalanır (reşit olmayanlar için ebeveyni veya yasal vasi), ve diğer gerekli evraklar ile birlikte yetkili Büyükelçiliğe teslim edilir. Doğru şekilde doldurulmuş başvuru formun örneğini burada görüntüleyebilirsiniz.

 1. Başvuru sahibinin pasaportu:son 10 yıl içinde verilmiş olması gerekmektedir; pasaportun bitiş tarihi, istenilen vizenin bitiş tarihini minimum üç ay aşmalidir ve en az iki boş sayfası olması gerekir. Geçerli olan pasaportun kullanılmış tüm sayfaların fotokopileri ve eğer varsa önceki pasaportlarında (kişisel bilgilerin, vize veya mühürlerin bulunduğu sayfalar) kopyaları verilmelidir.
 2. Yüz fotoğrafı:renkli, 35x45mm; kişi nötr bir yüz ifadesi ile gözleri açık ve ağzı kapalı olarak çekilmelidir. Din veya sağlık nedenlerden dolayı başörtüsü takılıyorsa, fotoğrafı çekilen kişinin yanakları, çenesi ve alnı görülmelidir.
 3. Seyahat Sağlık Sigortası:sağlık nedenlerinden dolayı ülkeye geri donuş,acil tıbbi yardım ve / veya acil hastane yatışı gibi olası masraflarını karşılayacak, minimum 30 000 EUR teminat tutarı bulunmalıdır. Ziyaretçinin sigortası Hırvatistan’da kalış süresince geçerli kalmalıdır.
  Çoklu giriş vizesi için başvuranın Hırvatistan ziyaretinin ilk dönemini kapsayan seyahat sağlık sigorta poliçesi olmalıdır.  Sonraki ziyaretleri için seyahat sağlık sigorta beyannamesi doldurmaları zorunludur.5. İkamet kanıtı: geçici olarak başka ülkede ikamet eden ziyaretçiler ikamet izinlerini fotokopisini sunmalılar.6. Ulaşım araçları ve ikamet edilen ülkeye geri dönme niyeti: uçak, otobüs, ya da tekne; için dönüş bileti, eğer araçla seyahat edilecekse ruhsat ve ehliyet; kişi üçüncü bir ülkeye seyahat edecekse o zaman güzergah kanıtı (seyahat bileti, vb.).
 4. Vize ücreti:İdari Harçlar Kanunun 78. Bölümün 2. alt-bölümü uyarınca – vizeye başvuru yapılırken ödenmelidir – HRK 460 veya EUR 60 -. Dolaylı vize başvurusu durumunda, başvuruyu yapmaya planladığınız Büyükelçilik / Konsoloslukla irtibata geçerek Büyükelçilik / Konsolosluk banka hesabına konsolosluk ücretleri ödenmesine ilişkin ayrıntı edinebilirsiniz.

Ankara´daki Hırvatistan Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ait Euro banka hesabi bilgileri:

Banka: DENIZBANK

IBAN no.:                       

TR27 0013 4000 0073 5627 0000 06

Hesap no.:                   

9100-7356270-353

SWIFT kodu:                  

DENITRIS

Şube kodu:                 

9100 – KOROĞLU ANKARA ŞUBESİ

Banka adresi:      

DenizBank Koroğlu Ankara Şubesi
Uğur Mumcu Cad. Kemer Sok. No:6/5
Gaziosmanpaşa – Çankaya
Ankara/Turkey

İstanbul’daki Hırvatistan Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna ait Euro banka hesabi bilgileri:

Banka:

TURKIYE IS BANKASI A.S

IBAN no.:

TR50 0006 4000 0021 0113 3202 27

Hesap no.:                   

1011 3320227

SWIFT kodu:                  

ISBKTRIS

Şube kodu:                 

1011 BEYOGLU

Banka adresi:      

TURKIYE IS BANKASI A.S BEYOGLU SUBESI
34430 BEYOGLU – ISTANBUL-TÜRKİYE

Vize ücretinden muaf olanlar:

 • Hırvatistan vatandaşının aile fertleri (eş ve çocuklar),
 • EEA Üye Devletlerin vatandaşlarının aile fertleri,
 • 12 yaş altındaki çocuklar,
 • Resmi sıfat ile seyahat yapacak olan diplomatik ve hizmet pasaport sahipleri
 • Okumak için seyahate giden veya okul formasyonu gerçekleştirmek için giden okul öğrencileri, üniversite öğrencileri, üniversite sonrası öğrenciler ve eşlik eden öğretmenler.
 • Bilimsel araştırma amacı ile AB’de seyahat eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılarına AB üyesi Ülkeleri tarafından kısa süreli tek tip vize verilmesinde kolaylık sağlanmasına yönelik 28 Eylül 2005 tarih 2005/761/CE Avrupa Parlamentosu ve Konseyi tavsiyesine istinaden, bilimsel araştırma amacı ile seyahat eden üçüncü Ülke vatandaşı araştırmacılar;
 • Kar amacı gütmeyen toplum kuruluşları tarafından organize edilen seminerlerin, konferansların, sportif, kültürel veya eğitim etkinliklerinin, yirmi beş yaşını doldurmamış, katılanları.

Vize ücretinin belli ülke vatandaşları için daha düşük olabileceğini lütfen dikkate alin (Vize Kolaylaştırma Anlaşmalarını kontrol edin, yani Azerbaycan, Rusya Federasyonu… gibi). Eğer VFS Global Vize Başvuru Merkezlerin´den vize başvurusunda bulunuyorsanız her başvuru için ek hizmet ücreti tahsil edilecektir. Vize Başvuru Merkezin tüm ücret listesi için lütfen buraya tıklayınız.

 1. Hırvatistan’da kalma amacının kanıtı:
 • Turist ziyareti: ödenmiş tur paketin sertifikası, hotel rezervasyon veya diğer konaklama vb.;
 • Özel veya iş ziyaretleri: orjinal Garanti Mektubu;
 • Hırvat devlet makamları tarafından davet üzerine seyahat eden ziyaretçiler, kamu yararına uluslararası etkinliğe katılanlar, Hırvatistan Parlamentosu, Hırvatistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Hırvatistan Cumhuriyeti Hükümeti himayesi altında düzenlenen bir etkinliğe katılanlar: Davet Mektubu;
 • Hırvat vatandaşının yakın aile üyeleri ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) vatandaşları:
  Doğum veya Evlilik Kayıt Sertifikası ve Hırvat vatandaşının veya AEA vatandaşının kimlik kartı fotokopisi;
 • Herhangi bir diğer konaklamalar için, başka kanıtlar gereklidir.
 1. Hırvatistan’da kalma esnasında ve ikamet ettiği ülkeye geri dönmek için veya üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için kendisini desteklemek amaçlı kullanılabileceği harçlık:Hırvatistan’da planlanan kalacak gün sayısına göre günlük 70 Eur eşiti.Ziyaretçinin Hırvatistan’dan gerçek veya tüzel bir kişiden Garanti Mektubu varsa, tur paketini ödediğine dair bir kanıt veya benzeri bir belge ve kişinin Hırvatistan’da planlanan kalacak gün sayısına göre günlük 30 Eur eşiti.

İstisnai olarak,   ziyaretçinin gerçek veya tüzel bir kişiden tasdikli Garanti Mektubu varsa ve garantör ziyaretçinin tüm Hırvatistan ziyaretini ve Hırvatistan’dan dönüşüne kadar masraflarını üstleniyorsa o zaman ziyaretçi yeterli harçlığı olduğuna dair gerekli kanıtı sunmakta muaf tutulacaktır.

Destekleyici belgeler:  son üç ay içinde banka hesabınızın bakiyesi ve hesap işlemlerini göster makbuz ve / veya banka hesap ekstreleri, emeklilik makbuzu, Burs alındığına dair bir kanıt vb.

Başvuran aynı zamanda sosyal ve mesleki durumunu gösteren uygun bir sertifika sunmalıdır:
istihdam belgesi, okuldan devamlılık belgesi, şirketlerin esnaflık kayıt sertifikası vb. Reşit olmayanlar ve kendi kaynaklarına sahip olmayan kişiler için masrafların ebeveyn veya diğer kişi tarafından karşılanacağını belirten doğrulanmış bir sertifika ile masrafları karşılayanın sosyal ve mesleki durumunu gösteren uygun bir sertifika ve bu kaynaklara sahip olduğuna dair bir kanıt sunulması gerekilmektedir.

 1. Konaklama Durumu:Otel, özel veya diğer konaklamanın rezervasyonu, gayrimenkul tapu veya kira kontratı, tekne mülkiyet kanıtı veya kira kontrat kanıtı vb. Konaklama garantör tarafından karşılanabilir veya davet eden tarafından o zaman Garanti Mektubunda veya Davetiye Mektubunda belirtilmeli.
 2. Reşit olmayanlar için yasal vasinin sunacakları: ebeveynler yasal veliyse doğum belgesi veya yetkili makamın yasal vasi atama kararı. Eğer reşit olmayan kişi yanında yasal vasisi olmadan seyahat ediyorsa yanında noter onaylı yasal vasisin kişisel bilgilerini içeren amacın ne olduğunu, Hırvatistan’da kalış süresi ve uzunluğu, rıza verildiği süre ve yasal vasinin imzası olan izni taşımalıdır.

Kültürel, eğitimsel veya spor etkinliklerine veya insani nedenlerden dolayı katılacak büyük gruplar için uygun belgelerin olması durumunda eşlik edecek yetkili kişi vize başvurularını yapabilir.

Türkiye’deki vize için başvuranlarının teslim edecekleri destekleyici belgelerin listesini Uygulama Komisyon Kararında kontrol ediniz.

Eklenecek belgeler üç aydan eski olmamalıdır. Başvurunun yanında sunulan orijinal belgeleri Büyükelçilik geri iade etmez. Orijinallerin sizde kalması için kopyaları ile birlikte teslim ediniz.

GARANTİ MEKTUPLARI VE DAVETİYE

SEYAHAT AMACI: ÖZEL SEYAHAT
Yabancı uyruklu vatandaş özel bir ziyaret için geliyorsa, vize için başvuru esnasında kalış amacını kanıtlayacak doldurulmuş olan orijinal Gerçek kişi Garanti Mektubunu teslim etmelidir.  Garantörün – Hırvatistan´dan dan gerçek kişi – imzası olan formu Hırvatistan’daki noter tarafından veya Hırvatistan Büyükelçilik veya Konsolosluk tarafından tasdik edilmelidir veya garantör Hırvatistan’da oturma izni bulunan yabancı uyruklu vatandaş ise o zaman noter tarafından tasdik edilmelidir.

Garantör Hırvatistan’da geliri olan veya varlıkları olan bir Hırvat vatandaşı veya Hırvatistan’da oturma izni olan bir yabancı olabilir.

Garanti mektubu ile birlikte garantör son 3 ayın gelir kaynağının kanıtını gösteren (makbuz, emeklilik makbuzu) veya bankada yeterli paraya sahip olduğunu gösteren kanıtı eklemelidir.
Garanti Mektubun orijinali Büyükelçilik/Konsoloslukta kalır. Garanti mektubun kopyası başvurana verilir ki eğer sınır kontrolündeki yetkili tarafından istenirse Hırvatistan’da kalma amacının bir kanıtı olarak sunabilir böylece.

SEYAHAT AMACI: İŞ SEYAHATİ
Yabancı uyruklu vatandaş iş ziyaret için geliyorsa, vize için başvuru esnasında kalış amacını kanıtlayacak doldurulmuş olan orijinal Tüzel kişi Garanti Mektubunu teslim etmelidir.  Garantör – Hırvatistan´dan dan tüzel kişi – yetkili temsilcisinin imzası ve resmi mühürle tasdik edilerek forma eklenir.

Garantör ödeme gücünün kanıtını Garanti Mektubuna ekler (BON 1 veya 2 BON Formları, veya tasfiye olmadığına dair Ticaret Mahkemesinden teyit vb.).

Garanti Mektubun orijinali Büyükelçilik/Konsoloslukta kalır. Garanti mektubun kopyası başvurana verilir ki eğer sınır kontrolündeki yetkili tarafından istenirse Hırvatistan’da kalma amacının bir kanıtı olarak sunabilir böylece.

DAVETİYE MEKTUBU
Hırvat devlet makamları tarafından davet üzerine gelen yabancı uyruklu vatandaş, kamu yararına uluslararası etkinliğe katılanlar, Hırvatistan Parlamentosu, Hırvatistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Hırvatistan Cumhuriyeti Hükümeti himayesi altında düzenlenen bir etkinliğe katılanlar Hırvat ulusal makam veya uluslararası etkinliği düzenleyen organizatör tarafından verilen Davetiye Mektubu vize başvurusuyla birlikte sunulmalıdır.

Davetiye Mektubun içeriği:

 • Yabancı uyruklu vatandaşla ilgili bilgi: isim, doğum tarihi ve yeri, vatandaşlığı, pasaport numarası, pasaportun verildiği yer ve bitiş tarihi,
 • Ziyaret amacı, yabancı uyruklu vatandaşının Hırvatistan Cumhuriyetinde kalacağı dönem ve konaklamasıyla ilgili bilgi,
 • Yabancı uyruklu vatandaşın Hırvatistan Cumhuriyetinde kalış masraflarını kimin karışılacağı hakkında bilgi,
 • Yabancı uyruklu vatandaş hakkında gerekli bilgileri verebilecek kişinin ismi, soyadı, unvanı (pozisyonu, isi), adresi ve telefon numarası.

VİZE KOLAYLAŞTIRMA ANLAŞMALARI

AB´nin Vize Kolaylaştırma Anlaşması olan ülkeler:

 • Ermenistan
 • Azerbaycan
 • Gürcistan
 • Cabo Verde
 • Moldova (biyometrik pasaporta sahip olmayanlar için geçerlidir)
 • Rusya Federasyonu
 • Ukrayna

Bu anlaşmalar belirtilen devletlerin vatandaşlarına (nerde yaşarlarsa yaşasınlar) kısa sure kalış vizesi almaları için kolaylık sağlar ve daha ucuzdur özellikle sık seyahat edenler için.

Anlaşmaları linkten indirebilirsiniz:
http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/visa-policy/index_en.htm.

ÖNEMLİ NOTLAR VE UYARILAR:

 • Vize başvurusunda bulunmak ve tüm gerekli belgeleri sunmak otomatik vize verileceğinin anlamına gelmez.
 • Yabancı uyruklu vatandaşa verilen vize Hırvatistan Cumhuriyeti’ne giriş iznin garantisi değildir. Yabancı vatandaşlar sınırı her geçişinde hem özel hem iş ziyaretleri durumunda polise Garanti Mektubunun bir kopyasını sunmaları gerekebilir, bu nedenle el bagajında Garanti Mektubunun yanı sıra yeterli harçlığın olduğunu kanıtlayan belgeyi taşımaları tavsiye edilir.
 • Vizenin reddedilme kararı, bu kararın gerekçelerini başvuru sahibine vize reddi / feshi / iptal forumunda bildirilecektir.
 • Yabancı uyruklu vatandaş yetkili Hırvatistan Cumhuriyeti Büyükelçiliği / Konsolosluğu aracılığıyla vizenin reddedilme kararını vize reddi / feshi / iptal kararını aldığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde itiraz edebilir. Şikayet Hırvatça yapılmalıdır. İdari Harçlar Kanunun 78b maddesine göre Avrupa ülkesinden olmayanlar için HRK 260 veya 34 EUR ücret bulunmaktadır.
 • Büyükelçilik/Konsolosluk tarafından kabul edilen vize başvuruların ücretleri iade edilmez.
 • Büyükelçilik/Konsolosluk başvuru sahibini mülakat için davet edebilir; daha fazla belge verilmesi ve/veya belgelerin onaylı tercümesinin yani sıra uluslararası onaylanmalarını (apostil) isteyebilir.
 • Belgelerin herhangi bir sahteliği ve bu belgelerin kullanımlarıyla ilgili cezai takibata tabi olabilir.
 • Otel rezervasyonu verilen vizeden sonra iptal edilirse verilmiş olan vizenin iptal edilmesine yol açabilir.

Ankara’daki Hırvatistan Cumhuriyeti Büyükelçiliğin Konsolosluk Bolumu ve İstanbul’daki Hırvatistan Cumhuriyeti Başkonsolosluğun çalışma saatleri için burayı tıklayınız.

Hırvatistan Konsolosluğu, Şirket Sahipleri İçin Hırvatistan Turistik Vizesi İçin İstenen Evraklar

 1. Hırvatistan Vize Başvuru Formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru dosyasınızda bulunan bilgilerinizi destekler)
 2. Pasaport (Başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az 6 ay geçerli olmalı) Son on yıl içinde çıkartılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuzun gerçerliilik süresi talep edilen sürenin bitiminden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportların 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve sonuncu sayfalarının fotokopileri (Eski tip pasaportlar için). Yeni tip pasaportlar için sadece kimlik bilgilierinin yazılı olduğu sayfanını fotokopisi gereklidir.
 3. 2 adet biometrik fotoğraf (Son üç ay içersinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış olması gerekir.)
 4. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan Şirketin antetli kağıdına, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
 5. Faaliyet Belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır)
 6. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır)
 7. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır)
 8. Vergi Levhası fotokopisi (Güncel ve bir önceki yılın vergi ödemelerini göstermelidir)
 9. Kimlik fotokopisi (Ön ve arka yüz)
 10. Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 11. Varsa Kira Gelirleri, Tapu Fotokopisi, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 12. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu (Seyahat tarihleri ve başvuru dosyanızda bulunan bilgileri desteklemelidir)
 13. Seyahat Sağlık Sigortası (En az 30.000 € teminatlı, Uluslararası geçerlilikte ve Seyahat tarih aralıklarınızı kapsayan)

Hırvatistan Konsolosluğu, SSK’lı Çalışanlar İçin Hırvatistan Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Hırvatistan Vize Başvuru Formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru dosyasınızda bulunan bilgilerinizi destekler)
  2. Pasaport (Başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az 6 ay geçerli olmalı) Son on yıl içinde çıkartılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuzun gerçerliilik süresi talep edilen sürenin bitiminden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportların 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve sonuncu sayfalarının fotokopileri (Eski tip pasaportlar için). Yeni tip pasaportlar için sadece kimlik bilgilierinin yazılı olduğu sayfanını fotokopisi gereklidir.
  3. 2 adet Biometrik fotoğraf (Son üç ay içersinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış olması gerekir.)
  4. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunduğunuz Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben kaşe ve ıslak imzalı)
  5. Faaliyet Belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  6. Vergi Levhası fotokopisi (Bir önceki yıla ait vergi ödemel bilgilerini içeren)
  7. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  8. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  10. SGK İşe Giriş Bildirgesi
  11. SGK Hizmet Dökümü
  12. Maaş Bordroları (Son 3 aylık maaş bilgilerini içerir, kaşe ve ıslak imzalı)
  13. Kimlik fotokopisi
  14. Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, banka imza sirküleri ile birlikte)
  15. Varsa Kira Gelirleri, Tapu Fotokopisi, Araç Ruhsatı Fotokopisi
  16. Otel ve Uçak bileti rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  17. Seyahat Sağlık Sigortası (En az 30.000 € teminatlı, Uluslararası geçerlilikte ve seyahat sürenizi kapsayan)

Hırvatistan Konsolosluğu, Avukat-Doktor-Eczacı-Diş hekimi-Mühendisler İçin Hırvatistan Turistik Evrakla

 1. Hırvatistan Vize Başvuru Formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru dosyasınızda bulunan bilgilerinizi destekler)
  2. Pasaport (Başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az 6 ay geçerli olmalı) Son on yıl içinde çıkartılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuzun gerçerliilik süresi talep edilen sürenin bitiminden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportların 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve sonuncu sayfalarının fotokopileri (Eski tip pasaportlar için). Yeni tip pasaportlar için sadece kimlik bilgilierinin yazılı olduğu sayfanını fotokopisi gereklidir.
  3. 2 Adet Biometrik Fotoğraf (Son üç ay içersinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış olması gerekir.)
  4. Araç ruhsatı ve Tapu fotokopisi(Varsa)
  5. T.C Kimlik fotokopisi
  6. Otel rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  7. Uçak bileti rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  8. Seyahat Sağlık Sigortası (En az 30.000 € teminatlı, Uluslararası geçerlilikte ve seyahat süresini kapsamalıdır.)

İşveren ise;

 1. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan Şirketin antetli kağıdına, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
  b. Faaliyet Belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  c. Vergi Levhası Fotokopisi (Güncel ve bir önceki yılın vergi ödemelerini göstermelidir)
  d. Meslek Kartı fotokopisi
  e. Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

SSK’ya bağlı ise;

 1. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan Şirketin antetli kağıdına, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
  b. İmza Sirküleri fotokopisi
  c. Vergi Levhası Fotokopisi (Güncel ve bir önceki yılın vergi ödemelerini göstermelidir)
  d. Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  e. Faaliyet Belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  f. Meslek kimlik kartı fotokopisi
  g. İşe giriş bildirgesi
  h. Maaş Bordrosu
  i. SSK Hizmet Dökümü
  j. Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

Devlet Memuru ise;

 1. Bulunduğu devlet kurumundan alınmış ıslak imzalı ve kaşeli görev belgesi ve izin kağıdı
  b. Maaş Bordrosu
  c. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan kurumun antetli kağıdına, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
  d. Meslek Kimlik kartı fotokopisi
  e. Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

Hırvatistan Konsolosluğu, Devlet Dairesi Çalışanları, Hırvatistan Turistik Vizesi Evrakla

 1. Hırvatistan Vize Başvuru Formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru dosyasınızda bulunan bilgilerinizi destekler)
  2. Pasaport (Başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az 6 ay geçerli olmalı) Son on yıl içinde çıkartılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuzun gerçerliilik süresi talep edilen sürenin bitiminden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportların 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve sonuncu sayfalarının fotokopileri (Eski tip pasaportlar için). Yeni tip pasaportlar için sadece kimlik bilgilierinin yazılı olduğu sayfanını fotokopisi gereklidir.
  3. İki adet Biometrik Fotoğraf (Son üç ay içersinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış olması gerekir.)
  4. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan kurumun antetli kağıdına, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
  5. Bağlı bulunduğu makama görev ve izin yazısı
  6. Resmi kurum görev kimlik kartının önlü-arkalı fotokopisi
  7. Maaş Bordrosu
  8. Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  9. T.C Kimlik fotokopisi
  10. Araç ruhsatı ve Tapu fotokopisi (Varsa)
  11. Otel rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  12. Uçak bileti (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  13. Seyahat sağlık sigortası (En az 30.000 € teminatlı, Uluslararası geçerlilikte ve seyahat süresini kapsamalıdır.)

Hırvatistan Konsolosluğu, Emekliler İçin Hırvatistan Turistik Vize Evraklar

 1. Hırvatistan vize başvuru formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru dosyasınızda bulunan bilgilerinizi destekler)
  2. Pasaport (Başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az 6 ay geçerli olmalı) Son on yıl içinde çıkartılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuzun gerçerliilik süresi talep edilen sürenin bitiminden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportların 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve sonuncu sayfalarının fotokopileri (Eski tip pasaportlar için). Yeni tip pasaportlar için sadece kimlik bilgilierinin yazılı olduğu sayfanını fotokopisi gereklidir.
  3. İki adet Biometrik Fotoğraf (Son üç ay içersinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış olması gerekir.)
  4. Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluğa hitaben, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten)
  5. Emekli Cüzdan Fotokopisi yada Emeklilik maaşınızın yattığı Bankadan Hesap dökümü
  6. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  7. Varsa Araç Ruhsatı ve Tapu fotokopisi
  8. T.C kimlik fotokopisi
  9. Otel rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  10. Uçak Bileti Rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  11. Seyahat Sağlık Sigortası(En az 30.000 € teminatlı, Uluslararası geçerlilikte ve seyahat süresini kapsamalıdır.)

Hırvatistan Konsolosluğu, Ev Hanımları İçin Hırvatistan Turistik Vizesi Evrakları

 1. Hırvatistan vize başvuru formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru dosyasınızda bulunan bilgilerinizi destekler)
  2. Pasaport (Başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az 6 ay geçerli olmalı) Son on yıl içinde çıkartılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuzun gerçerliilik süresi talep edilen sürenin bitiminden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportların 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve sonuncu sayfalarının fotokopileri (Eski tip pasaportlar için). Yeni tip pasaportlar için sadece kimlik bilgilierinin yazılı olduğu sayfanını fotokopisi gereklidir.
  3. İki adet Biometrik Fotoğraf (Son üç ay içersinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış olması gerekir.)
  4. Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluğa hitaben, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten)
  5. Araç ruhsatı ve tapu fotokopileri (Varsa)
  6. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  7. T.C Kimlik Fotokopisi
  8. Aile Cüzdanı veya Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  9. Otel ve Uçak bileti rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  10. Seyahat Sağlık Sigortası (En az 30.000 € teminatlı, Uluslararası geçerlilikte ve seyahat süresini kapsamalıdır.)

Eşe Ait Evraklar;

Şirket sahibi ise;

 1. İmza Sirküleri (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  b. Faaliyet belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  c. Vergi Levhası fotokopisi
  d. Ticari sicil gazetesi (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  e. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
  f. Araç ruhsatı ve tapu fotokopileri
  g. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  h. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile ve Adres bilgilerini içeren, güncel)

SSK’lı ise;

 1. İmza sirküleri (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  b. Faaliyet Belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  c. Vergi levhası Fotokopisi (Bir önceki yıla ait vergi ödemel bilgilerini içeren)
  d. Ticari sicil gazetesi (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  e. Vize talep dilekçesi
  f. İşe giriş bildirgesi
  g. SSK hizmet dökümü
  h. Maaş Bordrosu
  i. Araç ruhsatı ve tapu fotokopileri (Varsa)
  j. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  k. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Emekli ise;

 1. Emeklilik kartı fotokopisi veya emeklilik maaşının yattığı bankadan hesap dökümü
  b. Araç ruhsatı ve tapu fotokopileri (Varsa)
  c. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  d. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Hırvatistan Konsolosluğu, Öğrenciler için Hırvatistan Turistik Vize Gerekli Belgeler

 1. Hırvatistan Vize Başvuru Formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru dosyasınızda bulunan bilgilerinizi destekler)
  2. Pasaport (Başvuru yapmak istediğiniz tarihten en az 6 ay geçerli olmalı) Son on yıl içinde çıkartılmış geçerli pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuzun gerçerliilik süresi talep edilen sürenin bitiminden en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Pasaportların 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve sonuncu sayfalarının fotokopileri (Eski tip pasaportlar için). Yeni tip pasaportlar için sadece kimlik bilgilierinin yazılı olduğu sayfanını fotokopisi gereklidir.
  3. İki adet Biometrik Fotoğraf (Son üç ay içersinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış olması gerekir.)
  4. Öğrenci belgesi
  5. 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan noter onaylı Muvafakatname
  6. T.C Kimlik Fotokopisi
  7. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  8. Otel rezervasyonu (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  9. Uçak bileti (Seyahat tarih aralıklarınızı belirten ve başvuru dosyanızda ki bilgileri destekleyen)
  10. Seyahat Sağlık Sigortası (En az 30.000 € teminatlı, Uluslararası geçerlilikte ve seyahat süresini kapsamalıdır.)

Anne/Babaya ait

Şirket sahibi ise;

 1. İmza sirküleri
  b. Faaliyet Belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  c. Vergi Levhası Fotokopisi (Bir önceki yıla ait vergi ödeme bilgilerini içeren)
  d. Ticari Sicil Gazetesi
  e. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
  f. Araç ruhsatı ve tapu fotokopileri
  g. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  h. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

SSK’lı ise;

 1. İmza Sirküleri
  b. Faaliyet Belgesi Aslı (Güncel veya son 3 ay içerisinde alınmış)
  c. Vergi Levhası Fotokopisi (Bir önceki yıla ait vergi ödemel bilgilerini içeren)
  d. Ticari Sicil Gazetesi
  e. Vize Talep Dilekçesi (Bağlı bulunulan Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, seyahat tarih aralıklarınızı ve içeriğini belirten kaşe ve imzalı)
  f. İşe Giriş Bildirgesi
  g. SSK Hizmet Dökümü
  h. Maaş Bordrosu
  j. Araç Ruhsatı ve Tapu fotokopileri (Varsa)
  k.Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  l. Aile Cüzdanı veya Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Emekli ise;

 1. Emeklilik kartı fotokopisi veya emeklilik maaşının yattığı bankadan hesap dökümü
  b. Araç Ruhsatı ve Tapu Fotokopileri (Varsa)
  c. Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 ay içerisinde alınmış, içerisinde en az 2500 tl bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  d. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Hemen arayın
Biz sizi arayalım