I-94 formu Amerika’ya giriş ve çıkış bilgilerinizin kaydedildiği bir formdur. I-94 kayıtları 30 Nisan 2013 tarihi itibariyle online sistem aracılığıyla yapılmaktaydı lakin yeni yapılan değişiklik ile I-94 formunuzu Amerika’ya giriş yaparken gümrükte (border) polis memuru (U.S. Customs and Border Protection (CBP)) tarafından verilecektir.

I-94 Work and Travel öğrencileri için ne işe yarar?

I-94 bilgileri Work and Travel katılımcılarının Sosyal Güvenlik Numarası kısa ve İngilizce adıyla SSN (Social Security Number) çıkarma işlemleri sırasında ibraz edilmesi zorunlu bilgilerden birisidir. Eskiden pasaport üzerine zımbalanan I-94 formunu artık Amerika’ya giriş yaparken havaalanında gümrükten geçerken pasaport kontrolü sırasında polis memurundan alacaksınız.

Bu bilgileri Amerika iç işleri resmi sayfası olan https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home  web sitesini ziyaret ettiğinizde ana menüden  APPLY FOR NEW I-94 seçeneğini seçtiğinizde de görebilirsiniz. Karşınıza çıkacak sayfanın alt kısmında Amerika’da giriş şekli olarak via an airport veya via a seaport seçeneğinizi seçtiğinizde alttaki resimde göreceğiniz gibi sayfanın en alt kısmında ilgili uyarıyı görebilirsiniz.