IELTS sınav hazırlık kursu, İngiltere menşeili ve 4 bölümden oluşan bir dil seviye tespit sınavıdır. Bu sınavın 2 yıl geçerliliği bulunmaktadır. IELTS sınavının bölümleri; okuma, yazma, dinleme ve konuşma şeklindedir. Bu sınav sadece sertifikası olan yetkili kurumlar tarafından yapılmaktadır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu

IELTS sınavı, genellikle tüm dünyada kabul gören bir sınavdır. Bu sınava ekseriyetle yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler katılmaktadır. IELTS sınavında kişinin İngilizce yazma, okuma, gramer, anlama ve konulma yetenekleri test edilir. Yurtdışında öğrencilere IELTS hazırlık kursları sunulmaktadır. Tabi bu kurslara katılmak için belli bir seviyede İngilizcenizin olması istenir. Çünkü bu kurslar size İngilizce öğretmez, sınav nasıl kazanılır onun üzerinde durulur.

Bu kurslar genellikle 4- 12 hafta aralığında sunulmaktadır. Eğer İngilizcenin yeterli değilse öncesinde Genel İngilizce programlarına katılabilir ve daha sonrasında IELTS hazırlık sınıflarına geçiş yapabilirsiniz.

IELTS sınavı Türkiye’de British Council tarafından organize edilmektedir. Her ay ortalama 2-3 defa sınav yapılmaktadır. Bu sınava girmede bir sınır yoktur. Genellikle bu sınavda öğrencilerden 9 üzerinde 6.5 istenmektedir, tabi bu puan eğitim alacağınız eğitim kurumunun sizden istediği yeterliliğe göre değişebilmektedir.

IELTS Hazırlık Dil Okulu Fiyatları

IELTS Hazırlık kursu fiyatları okuldan okula değişkenlik göstermektedir. Çalıştığım tüm ülkelerde bu kursları bulmanız mümkündür. Ücretlendirme genellikle okulun Yoğun İngilizce programlarıyla aynı fiyatlara sahiptir. Bu fiyatlarda (Malta’yı örnek verirsek) 4 haftalık eğitim 1000 Euro, 8 Haftalık eğitim 2000 Euro şeklindedir.

Kurs alabileceğiniz ülkeler;


İngiltere’de IELTS Sınav Hazırlık kursu için tıklayın


Malta’da ILETS Sınav Hazırlık Kursu için tıklayın


İrlanda’da ILETS Sınav Hazırlık Kursu için tıklayın