INDIANA

Indiana, Amerika’nın orta batı denilen bölgesinde kalan bir eyalettir.Amerika’nın popülasyonu en yüksek 16. eyaletidir.Başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti Indianapolis’tir.Work and travel öğrencileri açısından sayı olarak az sayıda öğrenci buraya gelir.Ancak 138 şehri bulunan bu eyalete öğrenciler çeşitli işlerde farklı şehirlere gelirler.
Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %9
Yaşam masrafları: Yüksek

Saatlik ücret:$8.5-$12
Konaklama masrafı(Haftalık): $85-$100

Indianapolis

Indiana’nın en büyük kentidir.Yaklaşık 850bin insan yaşayan bu şehir Amerika’nın da en büyük 14. şehridir.6 tane eyaletlerarası otoyol bu şehirde kesiştiği için eyalette ‘Crossroads of America’ lakabını almıştır.Work and travel öğrencileri bu şehre veya yakın şehirlere yazlarını geçirmek için farklı işlerde çalışmak üzere gelirler.

Gezilecek yerler

Children’s Museum,Museum of Art,Indianapolis Motor Speedway,White River State Park,Indianapolis Zoo,Benjamin Harrison Presidential Site,Indiana World War Memorial,Monument Circle,Indiana State Capitol,City Market.

Indiana’da gezilecek yerler

Fort Wayne Children’s Zoo,University of Notre Dame(South Bend),Auburn Cord Duesenberg Automobile Museum(Auburn),Indiana University(Bloomington),Oliver Winery(Bloomington),Studebaker National Museum(South Bend),RV/MH Hall of Fame Museum(Elkhart).