İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, yüzlerce dil okulunu bünyesinde bulundurmanın yanında pek çok üniversite ve koleje ev sahipliği yapması öğrencilerin İngiltere'yi tercih etmesinin nedenlerinin başında gelmektedir. Uluslararası düzeyde İngilizce Dil Eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelen İngiltere, sunduğu kaliteli dil eğitimi sayesinde her yıl artarak binlerce öğrencinin ülkeye gelmesini sağlamaktadır.

British Council İngiltere'deki birçok okulu denetim altına almış ve okullar akredite edilmiştir. İngiltere'nin her bölgesinde dil okulu olmakla birlikte yoğunluk Londra, Brighton, Cambridge, Bristol, Oxford ve Bournemouth şehirlerindedir. Dünya çapında zincir okulların olduğu şehirlerde aynı zamanda butik okullarda bulunmaktadır.

 

İngiltere’de İngilizce Dil Eğitimi

 

İngiltere hem dil okulları hem de güzellikleriyle sizleri bekliyor!

İngiltere'nin başkenti Londra yaklaşık 10 milyonluk bir nüfusa sahiptir. İngiltere'de iklim genelde ılımandır. Hava sıcaklığı yaz aylarında güney kısmında 18-26 dereceyken kuzey kesimlerinde 16-24 derece arasındadır. Kış aylarında İngiltere'de hava sıcaklığı kuzey kısımlarında sıcaklık sıfırın altına inmesine rağmen soğuk değildir, güney kısımlarındaysa 3-6 derece arasındadır. İngiltere'de yılın 4 mevsimi yağmurlu geçmektedir.

İngiltere'deki Dil Okulları

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Londra, İngiltere’nin ticari, politik ve kültürel merkezi, hükümetin ve ülkenin tüm firmalarının merkezinin bulunduğu ve medya şirketlerinin merkezi olan Londra multi-etnik nüfusun ihtiyaçlarına da adapte olarak moda, müzik ve sanatında merkez haline gelmiştir.

Londra'nın merkezine trenle 1 saat uzaklıkta olan Brighton, şehir ve deniz hayatının bir arada yaşadığı ve turistler tarafından her mevsim ilgi gören bir eğlence merkezidir. Birçok tarih ve sanat müzesine sahip olan Brighton, sosyal açıdan hareketli bir şehirdir.

İngiltere'nin Güneyinde bulunan tatil şehirlerinden biridir. Bununla birlikte İngilizce öğrenmek isteyenlerinde tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Londra'dan 2 saat uzaklıkta olan şehir tren ve karayolu ile çok rahat ulaşım koşullarına sahiptir.

Bir eğitim şehri olan Cambridge'te nüfusun %20'den fazlasını öğrenciler oluşturmaktadır. Londra'ya olan yakınlığı ise; avantajlarından sadece birisidir. Mimarisiyle görenleri kendine hayran bırakan Cambridge şehri Cam Nehri ile çevrelenmiş durumdadır.

Oxford şehri, İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden birisidir. Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan Oxford şehri tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır.

İngiltere'nin Kuzey-Batı bölgesinde bulunan şehir statüsünde bir yerleşkedir ve daha geniş bir geografik şehirleşme alanının ana merkezidir. Yerel idare bakımından "Manchester City" adlı metropoliten bölgenin yerel idare merkezidir.

Danışmanlık Hizmetimiz ÜCRETSİZDİR!

Tüm Sorularınız İçin;

Ofis Numaralarımız 0212 243 243 9 – 0544 243 243 9

Bilgi İstek Formu İçin Tıklayınız!

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım