İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz en iyi okullar nerede sorusunda akla ilk gelen ülke İngilizce’nin anavatanı İngiltere’dir. Eğitim kalitesi ile kendini kanıtlamış ve British Council onaylı yüzlerce dil okulu seçeneği sunan İngiltere; Londra, Brighton, Bristol, Liverpool, Bournemouth ve daha birçok şehrindeki seçenekleriyle dünyanın her köşesinden öğrencileri ağırlamakta.

Neden İngiltere’de Dil Eğitimi?

İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almak için nedeniniz çok fazla. Her şeyden önce İngiltere İngilizcenin anavatanıdır ve eğitim kalitesi tartışmasızdır. Sadece bu bile tek başına yeterli bir sebep olurken köklü kurumlarda dil eğitimi almak ise ikinci sebep olarak söylenebilir.

Her gün sosyal hayatta yapacağınız İngilizce pratikle birlikte İngilizcenizi daha da geliştirmeniz mümkün olacaktır. İngiltere’de eğitim alıp Türkiye’ye döndüğünüzde ise İngiltere’de almış olduğunuz eğitimle kariyer planlamanız çok daha kolay olacaktır.

İngiltere’deki dil okullarımız eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamlamanız durumunda sizlere sertifika vermektedir. Sizlere verilen bu sertifikayı akademik amaçlar hariç tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte artı olarak yurtdışı tecrübesi kazanmanızı da eklememiz gerekir.

İngiltere’de Popüler Dil Okulları

İngiltere’nin popüler dil okulları; EC English, Kaplan International, Stafford House, Kings Education, LSI, St Giles, ELC Bristol, LSC Stanton, OHC English şeklinde sıralanabilir. Bu okullar öğrencilerimizin İngiltere’de tercih ettikleri ve memnun kaldıkları okullardır.

Dil Eğitimi için Popüler Şehirler

İngiltere’de dil eğitimi alacak öğrencilerin ilk tercihi genellikle Londra olmaktadır. Güney şehirlerinden Brighton ve Bournemouth özellikle yaz aylarında öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. Biraz daha akademik bir şehirde eğitim almak isteyenler ise Cambridge ve Oxford’da İngilizce dil eğitimi almaktadır. İngiltere’nin diğer birçok şehrinde de dil okulları bulunmaktadır. Bunlarla ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Dil Okulları Listesi


Londra Dil Okulları

Brighton Dil Okulları

Bournemouth Dil Okulları

Liverpool Dil Okulları

Cambridge Dil Okulları

Oxford Dil Okulları

Manchester Dil Okulları

Bristol Dil Okulları

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere’de dil okulu fiyatları okuldan okula değişiklik göstermektedir. İngiltere’deki okulları fiyatları açısından ekonomik, orta ve yüksek şeklinde 3 çeşide ayırmamız mümkündür. Aşağıda göreceğiniz tablo, ortalama dil eğitimi fiyatlarını göstermektedir.

Tüm okulların fiyat listesi için tıklayın..

SüreEkonomikOrtaYüksek
4 Hafta340 Sterlin540 Sterlin790 Sterlin
12 Hafta990 Sterlin1440 Sterlin1980 Sterlin
24 Hafta1990 Sterlin2700 Sterlin3690 Sterlin

İndirimli Dil Okulları

Yıl boyunca veya belli zamanlarında uygulanan kurs fiyatlarında indirim ve kampanyalara göz atmak için indirimli okullar linkini tıklayın.

İngiltere Konaklama Seçenekleri

İngiltere’deki dil okulları öğrencilerin genellikle 3 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler isterlerse okulun yurdunda, okulun bulduğu bir aileyle ve paylaşımlı apart dairelerde konaklayabilmektedir. Ayrıca öğrenciler otel konaklamasında da kalabilirler ama İngiltere’de bu tarz bir konaklama gerçekten yüksek maliyetli olacaktır.

İngiltere Aylık Yaşam Maliyetleri

İngiltere’de dil eğitimi alırken yapacağınız sosyal harcamalar da çok önemlidir. Londra İngiltere’nin en pahalı şehridir demek yanlış olmaz sanırım. Brighton, Oxford ve Cambridge yaşam maliyetleri açısından birbirlerine çok yakınken, Manchester, Bournemouth ve Liverpool şehirleri nispeten daha ucuz şehirlerdir. Aşağıdaki tablomuzda İngiltere’de bir öğrencinin ortalama yaşam maliyetlerini görebilmeniz mümkündür.

Konaklama710 Sterlin
Ulaşım100 Sterlin
Yeme – İçme225 Sterlin
Sosyal Harcamalar175 Sterlin

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere Öğrenci vizesi 3 çeşittir. Öncelikli olan vize 6 aya kadar olan vizedir. Bu vizeye başvuru yapmak için 180 güne kadar eğitim almanız gerekmektedir. Bir diğer öğrenci vizesi ise Extended yani uzatılabilir bir vizedir. Bu vizeye başvuru yapmak için 6 aydan daha fazla ve 11 aya kadar bir eğitim almanız gerekmektedir. Son olarak da Tier 4 vizesi; bu vize İngiltere’den uzatılabilen bir vizedir. Bu vize için İngiltere’de 1 yıllık ya da daha uzun bir programa kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

İngiltere’de Öğrencilere Çalışma İzni

İngiltere Tier 4 vizesi ile akademik programlara kayıt yaptıran öğrenciler yasal çalışma iznine sahip olmaktadır. Yani, lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına katılan bir öğrenciyseniz haftada 20 saat part time çalışma hakkınız bulunmaktadır. Tatil dönemlerinde ise çalışma saatinin haftada 40 saate çıkmaktadır. Maalesef dil eğitimi nedeniyle İngiltere’de bulunan öğrencilerin yasal olarak çalışma hakları yoktur.

İngiltere İklim

İngiltere’nin iklimi dediğinizde aklınıza gelmesi gereken ilk şey mutlaka şemsiye olmalıdır. İngiltere yağmurlu bir iklime sahiptir ve her an yağmura hazırlıklı olmak gerekmektedir. İngiltere’de güneyden kuzeye giderken hava daha da sertleşmektedir. Bu sebeple İngiltere’nin güney şehirleri öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

İngiltere Uçak Bileti Ücretleri

Türkiye’den İngiltere uçuşlar doğrudan Londra (Heathrow), Manchester ve Edinburgh’a yapılmaktadır. Yine kullanılan diğer havaalanları ise; Stansted ve Gatwick havaalanlarıdır. Ortalama varış süresi 4 saattir ve gidiş dönüş uçak bileti fiyatı ortalama 300 Euro’dur.