IOWA

Iowa, Amerika’nın orta batı bölgesinde kalan bir eyalettir.Sol tarafında kalan Nebraska ile sınır çizgisini Missouri Nehri ve sağ tarafında Illınois ve Wisconsin ile olan sınır çizgisini ise Mississippi Nehri çizer.Başkenti ve en büyük kenti Des Moines’dur.Bu eyalete work and travel öğrencileri farklı şehirlerde çeşitli işlere giderler.

Eyalet özellikleri:


2.iş bulma olanağı: Zor
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %6.9
Yaşam masrafları: Orta

Saatlik ücret:$9-$11.5
Konaklama masrafı(Haftalık): $85-$100

Des Moines

Iowa’nın en büyük kenti olan Des Moines’a öğrenciler çalışmak için genellikle şehrin dış kısımlarına gelirler.İzinli günlerinde veya gezme zamanlarında bu şehri gezerler.Başka yerlerde çalışan öğrenciler ise bu kenti gezme zamanlarında dolaşmaya gelirler.

Des Moines Gezilecek Yerler

State Capitol,Botanical Garden,Art Center,Blank Park Zoo,Science Center,Downtown Farmers Market,Civic Center,Papajohn Sculpture Park,Court Avenue. Ağustos ayında Iowa State Fair gerçekleştirilir.Festival 10 gün sürer.

Iowa’da Gezilecek Yerler

Fenelon Place Elevator Co.(Dubuque),National Mississippi River Museum&Aquarium(Dubuque),Adventureland Park(Altoona),National Czech&Slovak Museum and Library(Cedar Rapids),Amana Colonies(Amana),Lost Island Water Park(Waterloo),Pikes Peak State Park(McGregor),80 Trucking Museum(Walcott),