İrlanda Work and Study çalışma izni, program uzun süreli dil eğitimi alacak öğrencilere yasal çalışma izni veren bir programdır, bu sebeple de son derece popüler bir programdır. İş lokasyonlarının genellikle; Dublin, Cork, Galway ve Limerick şehirlerinde olduğunu söylemek mümkünse de iş açısından en verimli şehir Dublin’dir.

İrlanda Work and Study programında iş bulabilmek için iki konu çok önemlidir; İngilizce seviyesi ve girişkenlik. İngilizceniz ne kadar iyiyse bir iş bulma şansınız da bununla birlikte doğru orantıda artmaktadır. Ayrıca tabi ki iş bulmak için biraz da sosyal olup peşini bırakmamak önemli.

İrlanda Work and Study Saatlik çalışma ücretleri

İrlanda Work and Study programıyla İrlanda’da haftada 20 saat part time çalışma izniniz oluyor. Bu saat son 8 haftada ve yaz aylarında haftada 40 saat şeklinde oluyor ve saatlik olarak 10-13 Euro’luk bir kazancınız oluyor. Öğrencilerimizin aylık ortalama kazançları 800 ila 1200 Euro arasında değişmektedir.

İrlanda Çalışma iznine nasıl başvurulur?

İrlanda Work and Study programıyla yasal olarak çalışabilmeniz için İrlanda Göçmenlik Bürosu’na (GNIB) başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu size vizeniz netleştikten sonra ileteceğimiz link üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemin ücreti 300 Euro’dur ve ödemeyi İrlanda’da büroya nakit olarak yapmaktasınız.

İrlanda’da nasıl iş bulurum?

İrlanda’ya bu programla gittiğinizde birçok şekilde iş bulabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de tabi ki iş ilanları bulabileceğiniz internet siteleri. Bu sitelerden bazıları; www.jobs.ie, www.irishjobs.ie, www.monster.ie ve www.localgovernmentjobs.ieşeklindedir.

İrlanda Work and Study programıyla ilgili diğer tüm detaylar ve okul fiyatları için bize 0544 243 243 9 – 0212 243 243 9 numaralı ofis hatlarımızdan ulaşabilirsiniz!