work-and-study-irlanda

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Ve Yasal Çalışma Hakkı

Work and Study İrlanda, Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi denildiğinde artık Dublin seçeneği de herkes tarafından opsiyon olarak düşünülmeye başlanmış durumdadır. Özellikle İrlandalıların sıcak kanlılığı ve konuşulan dilin İngilizce olması öğrencileri son derece etkilemektedir. Bununla birlikte kullanılan para biriminin EURO olması da öğrencilerin ekonomik fiyatlarla İngilizce Dil Eğitimi alabileceği anlamına gelmektedir.

Work and Study İrlanda

Tüm bunların yanında asıl öğrencilerin dikkatini çeken konu, İrlanda’nın Dil Okulu öğrencilerine yasal olarak çalışma izni veriyor olmasıdır. Tabi ki bu durumla ilgili de İrlanda’nın bazı kuralları bulunmaktadır. Öncelikle yasal çalışma izni alabilmek için en az 25 Haftalık (Haftada 15 Saat) bir dil kursuna kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 25 Haftalık bir dil kursuna kayıt yaptırdığınızda İrlanda hükümeti size Haftada 20 Saat Part Time çalışma izni vermektedir.

İrlanda’da Dil Okulu ve Çalışma Hakkı

İrlanda’ya 25 Haftalık bir dil eğitimi kaydı yaptırıp vize başvurusu yaptığınızda İrlanda Hükümeti size toplamda 33 Haftalık vize vermektedir. 25 Haftalık süreçte Haftada 20 saat Part Time olarak çalışırken, son 8 Haftanızda ise bu süre Haftada 40 saate (Full Time) çıkmaktadır. Ayrıca diğer detaylar ise; İrlanda’ya gittiğinizde Bank Of Irish’te 3000 EURO’luk bir hesap açmanız ve vize başvurusu yaparken Yurtdışı Seyahat Sigortası yaptırmanız şeklindedir.

Özellikle Dublin şehri, yaşam kalitesi anlamında son derece kaliteli ve güvenli bir şehir olmasıyla dikkat çekmektedir. Daha önce gönderdiğimiz öğrencilerimizden aldığımız bilgilere göre de Dublin’de çok rahat iş bulunabilmekteymiş. Diğer detaylarla ilgili ise bizlerle iletişime geçmenizi rica ederiz. Uzun yıllardır tecrübemiz ve yurtdışı deneyimli danışmanlarımızla her zaman yanınızdayız!

Work and Study İrlanda Ücretleri için tıklayın!