İtalya Üniversiteleri Burs Başvurusu

İtalya, öğrenciler için modanın, kültür ve sanatın merkezi konumundadır.  İtalya dünya standartlarında eğitim kalitesiyle de öğrencilerin eğitim için en çok tercih ettikleri ülkelerden birdir. Her yıl 70.000’e yakın uluslar arası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yurt dışı eğitim hayali kuruyorsanız ve masrafların pahalı olduğunu düşünürsek burs seçenekleri sizlere hayallerinize ulaşmayı daha çok kolaylaştıracaktır. Peki İtalya’da verilen burslar nelerdir? 

İtalya Uluslar Arası Öğrenci Bursları

İtalya hükümeti her yıl uluslar arası öğrencilere burs vermektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilmektedir. Her sene Nisan ve Mayıs ayları arasında başvuru yapabilirsiniz. İngilizce eğitim alacak öğrenciler de bu bursa başvuru yapabilmektedir. 

Invest Your Talent In Italy Bursları

Bu burs yüksek lisans ve doktora programlarında okuyacak öğrencilere verilen bir burstur. Burs yıllık 8000 Euro olup, ikinci yılda yenilenebilmektedir. 

İtalya Üniversite Bursları 

Bocconi Üniversitesi Bursu 

Bocconi Üniversitesi 1902 yılında kurulmuş olup öğrencilere birçok alanda program sunmaktadır. Milano’da bulunan Bocconi Üniversitesi İtalya’nın en iyi araştırma yapan üniversitesilerden biridir.  Üniversite özelikle hukuk ve bilim alanında lisans ve yüksek lisans programı okuyacak öğrencilere 6.000-12.000 Euro arasında bir burs vermektedir.

Ayrıca üniversite öğrenciler ilk 2 yıla kadar ücretsiz konaklama da sağlayabilmektedir. 

Bologna Üniversitesi Bursu 

Bologna Üniversitesi’nde 1088 yılında kurulan İtalya’nın en eski üniversitelerden biridir. Bologna şehrinde bulunan üniversite dünyada hukuk alanında en iyi üniversite olarak bilinmektedir. Üniversitenin 33 bölüm ve 11 fakültesi bulunmaktadır. Üniversite 11.000 Euro değerinde burs vermektedir. Bu bursa Ocak-Mart ayları arasında başvuru yapabilirsiniz.  SAT ve GRE sınavları ile birlikte İngilizce yeterliliğiniz önemlidir. 

Torino Teknik Üniversitesi  Bursu 

Torino Teknik Üniversitesi 1859 yılında kurulmuş olup İtalya’nın en eski teknik üniversitelerden biridir. Üniversiteye özellikle mimarlık ve mühendislik eğitimi için en çok başvurulan üniversitelerden biridir. Yüksek lisans öğrencilerine araştırma fonu sunmaktadır.

Paldova Üniversitesi Bursu 

Paldova Üniversitesi, 1222 yılında kurulmuştur. Özellikle İngilizce tıp , mühendislik  ve ekonomi alanında çok tercih edilmektedir. Padova Üniversitesi Uluslar arası Mükemmellik Bursu 12.000 Euro değerinde olup bir akademik yılında verilmektedir.  Ayrıca 8000 Euro değerinde de ücretsiz İtalyanca kursunu kapsayan bu bursa Aralık-Şubat ayı arasında yapılmaktadır.


İtalya’da Üniversite Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın