İtalya’da Tasarım ve Moda Eğitimi

Tasarım ve modanın başkenti olan İtalya, bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihidir. Lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarında, İtalya’da eğitim alabileceğiniz, farklı staj imkanları sunan birçok üniversite bulunmaktadır. Oldukça değişken fiyat aralıklarında bulunan bu okulların bazıları yarışmalar düzenleyerek, yarışmalarda derece alan öğrencilere burs verebilmektedir.

GYG Global Yurtdışı Eğitim olarak NABA, Domus Academy, IED ve Istituto Marangoni okulları için ücretsiz başvuru yapmaktayız!

Tasarım ve moda okullarında verilen eğitim; diğer alanlarda verilen eğitimlerden çok daha yeteneğe ve pratiğe dayalıdır. Bu sebepten dolayı, okulların birçoğu öğrencilerin staj yapabileceği ve tasarım-moda işlerini öğrenebileceği bağlantıları bulunmaktadır. Öğrenciler, eğitim süresince hazırladıkları ödev, sergi ve defilerle henüz mezun olmadan iş teklifleri alabilmekte, kariyer planlarını oluşturabilmektedirler.

Tasarım ve moda bölümleri dışında en çok tercih edilen alanlar: iç mimarlık, mimarlık, mühendislik ve sosyal bilim alanlarıdır.

İtalya’da Üniversite Eğitimi detaylı bilgi için tıklayın