Bodwell Lisesi, Vancouver’da konumlanmış ve 8. sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim hizmeti veren özel ve karma bir lisedir. Okul, Kanada’nın hizmet veren en popüler okullarında birisidir. Okul sadece uluslar arası öğrencilere hizmet vermemekte, Kanadalı ailelerin de çocuklarına eğitim hizmeti sunmaktadır. Bodwell Lisesinde 12. sınıf akademik programını başarı ile bitiren öğrencilere British Columbia eyaleti tarafından, tüm dünyada tanınan mezuniyet belgesi, diploması verilmektedir.

Bodwell Lisesinin kampüsü öğrencilerin sosyalleşmesi için harika olanaklara sahiptir. Kampüste, spor salonu, tenis kortu, kapalı yüzme havuzu, tiyatro salonu, kütüphane, kafeterya, bilgisayar odaları ve müzik odaları bulunmaktadır. Ayrıca kampüste her öğrencinin yararlanabileceği kablosuz internet hizmeti de bulunmaktadır.

Eğitim Sistemi

Bodwell Lisesinde eğitimler her sene 3 sömestr olarak verilmektedir. Eylül ile Aralık aylarında sonbahar dönemi, kış dönemi ise Ocak ile Nisan aylarında ve Nisan ve Temmuz ayları arasında ise yaz dönemi eğitimleri verilmektedir. Bodwell Lisesine kayıtlar, bu 3 dönemin başlangıç tarihlerinde yapılabilmektedir. Okulun en önemli özelliklerinden birisi de; Ortaokul son ve Liseye başlamış yada yeni başlayacak öğrenciler için yıl kaybetmeden başlayabilme şansı sunmaktadır.

Bodwell Lisesi Başvuru ve Kabul Şartları

Okul, 8. ve 12. sınıf kayıtları için en az 13 ve en çok 18 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir. Bodwell Lisesine kayıt olacak öğrenciler kendi ülkelerinde temel eğitimlerini tamamlamış olmalı ve okulun sistemine göre %75 başarılı olmak durumundadır. Okula kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin en az Intermadiate derecede İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.

Kayıt için yeterli İngilizce dil bilgisine haiz olmayan ya da İngilizce bilgisi sıfır olan öğrenciler, okulun İngilizce hazırlık programında eğitim alabilmektedir. Bodwell Lisesine kayıt olmak için okul öğrencilerden kendi öğretmenlerinde alınmış 2 adet referans yazısı istemektedir.

Konaklama Seçenekleri

Okul öğrencilerine Yurt Konaklaması ve Aile Yanı Konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Yurt Konaklaması, okul kampüsünün içerisinde bulunmaktadır. Öğrenciler Yurt Konaklamalarında tek kişilik odalarda kalmaktadır ve banyo ile tuvaletleri paylaşımlı olarak kullanmaktadır. Okul karma eğitim veren bir okuldur ama konaklamalarda kızlar ve erkekler, farklı yurtlarda konaklamaktadır.

Aile Yanı Konaklama seçeneğinde ise öğrenciler, ana dili İngilizce olan aileler ile kalmaktadır ve bu durumda öğrencilerin İngilizcesini son derece olumlu anlamda etkilemektedir. Konaklamaların yapılacağı aileler okul yetkilileri tarafından seçilmektedir ve düzenli olarak konaklama aileleri okul tarafından denetlenmektedir. Aile Yanı Konaklamalarda kalan öğrenciler özel banyo ve tuvaleti olan tek kişilik odalarda konaklamaktadır.

Bodwell Lisesi Ücretleri

Bodwell Lisesinde 1 senelik Yurt Konaklamalı eğitimler ortalama 32.000 CAD civarlarındadır. Aynı özelliklerde Aile Yanı Konaklamalı eğitimin ortalama 28.000 CAD civarlarındadır.

Okulun internet sitesi için tıklayın


Kanada’da Lise Eğitimi detaylı bilgi