Dünyanın bir çok ülkesinde bugün İngilizce eğitim veren üniversiteler talep görmektedirler. Kanada üniversiteleri, bu bağlamda İngilizce konuşulan ülkeler açısından bakıldığında, akademik olarak en seçkin üniversitelerin başında gelmektedirler. Kanada’daki üniversiteler tek bir merkezden yönetilmedikleri için her üniversite kendi giriş şartlarını belirlemektedirler. Bu bağlamda kabul için, üniversiteler öğrencileri bireysel olarak değerlendirmektedirler. Kanada’da ulusal bir üniversite giriş sınavı bulunmamaktadır. Başvuru şartları üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermektedir. Fakat Kanada’daki üniversitelerde genel olarak aranan şartlara bakıldığında ise asgari olarak aşağıdaki belgelere sahip olmanız gerekmektedir.

Kanada Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Şartları

  • Son mezun olduğunuz okuldan almanız gereken transkript
  • Eğer lisans eğitimi görecek iseniz lise diploması, yüksek lisans eğitimi görecek iseniz lisans diploması gerekmektedir.
  • Eğitim diline gore İngilizce ya da Fransızca dil yeterlilik belgesi. İngilizce olarak eğitim gördüğünüzde ( genel olarak İngiizce talep edilmektedir ) TOEFL veya IELTS gerekmektedir.
  • Kanada’da üniversite öğrenimi görmek için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.

* Yüksek Lisans eğitimi görmek istiyorsanız eğer, öğrenim göreceğiniz programa bağlı olarak öğrencilerden kimi zaman daha önceki yaptıkları çalışmalardan örnekler yani portfolyolar istenebilir.