Kanada Üniversiteleri, akademik başarıları ile kendilerinden sıkça bahsettiren Kanada üniversiteleri, dünya çapında tanınmaktadırlar. Gerek lisans (Bachelor), gerek yüksek lisans (Master), gerekse doktora (PHD) eğitimlerinde Kanada üniversiteleri uluslararası akademik standartlarda eğitim vermektedirler. Kanada’da bilindiği gibi, konuşulan resmi dil İngilizce ve Fransızcadır. Bu yüzden Kanada üniversitelerinde hem İngilizce hem de tercih edildiği takdirde Fransızca eğitim almak da mümkündür. Dünyada’ki en iyi 500 üniversite sıralamasında 20 üniversite iler tercih edilen Kanada Üniversiteleri, 100’ün üzerinde akademik programla hizmet vermektedirler.

Kanada Üniversiteleri

St. Lawrance College


Toronto Üniversitesi


McGill Üniversitesi


Acadia Üniversitesi


Algoma Üniversitesi


British Columbia Üniversitesi


McMaster Üniversitesi


Alberta Üniversitesi


Montreal Üniversitesi


Laval Üniversitesi


Queen‘s Üniveritesi


Calgary Üniversitesi


Ottawa Üniveritesi


Victoria Üniversitesi


Waterloo Üniversitesi


Western Üniversitesi


Dalhosie Üniversitesi


Guelph Üniversitesi


Quebec Üniversitesi


Simon Fraser Üniversitesi


Manitoba Üniversitesi


Saskatcehewan Üniversitesi


Kanada Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Şartları

Kanada üniversiteleri, 2 veya 3 dönem olarak üniversite eğitimi vermektedirler. Kanada’da okumak isteyen öğrenciler için, Türiye’deki gibi YGS ve LYS gibi extra olarak sınavlar istenmemektedir. Ayrıca Kanada’da Yüksek Lisans yapmak için ise, ALES gibi sınavlara ihtiyaç duyulmamaktadır. Kanada Ünivrsitelerinde eğitim için en önemli şart, yabancı dil yeterlilik belgesidir. Üniversitelerin öncelikli olarak istedikleri belge, uluslararası geçerliliği olan, İngilizce dil yeterliliğidir. Kanada’da üniversitelerin başvurularda istedikleri dil yeterliliği TOEFL veya IELTS sınav skorlarıdır. Öte yandan, Kanada’da üniversite okumak istiyorsanız, başvuru için yazacağınız niyet mektubu ( Statement of Purpose ) önemlidir. Üniversiteye yerleşmek için, yazacağınız amaç mektubunda, başvuru yaptığınız alana neden ilgi duyduğunuzu ve bu hedefiniz doğrultusunda neler yapmak istediğinizi detaylı olarak beirtmelisiniz.

Kanada üniversitelerinin kabul ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Uzman danışmanlarımız size, başvurularınız için gerekli yardımı ve kolaylığı sağlayacaklardır.