Kanada’da Dil Eğitimi İçin 5 Neden

Kanada İngilizce Dil Eğitimi almak için nedenlerİngilizce pratik, sosyal imkanlar, çalışma izni, ekonomik yaşam masrafları sunabileceğimiz avantajları. Kanada’nın soğuk olması sizi korkutuyor mu? Nedeniniz ne olursa olsun bu yazıyı okuduktan sonra fikirleriniz değişecektir! İşte size Kanada’da İngilizce Dil Eğitimi almak için harika 5 Neden;

Ana Dilinin İngilizce

Kanada’nın (bazı bölgeleri hariç, ki bu bölgelere zaten İngilizce dil eğitimi için gitmemelisiniz) resmi dili İngilizcedir. Özellikle Toronto, Vancouver, Calgary ve Alberta bölgelerinde İngilizce konuşulmaktadır. Seçeceğiniz İngilizce Dil Okulunun bu bölgelerde olması sosyal anlamda da İngilizce konuşacağınız anlamı taşımaktadır.

İngilizce Aksan

Özellikle İngiltere, Amerika ve İrlanda ile kıyaslandığında Kanadalılar çok daha anlaşılır ve sade bir İngilizce aksanına sahiptirler. Bu durum İngilizceyi öğrenmek ve yeni insanlarla tanışarak İngilizce pratik yapma adına çok avantajlı bir durumdur. Bu şekilde Kültür Şoku denilen olguyu çok daha rahat atlatmanız mümkün olacaktır.

Sosyal imkanlar

Kanada’da İngilizce dil okullarının yanı sıra öğrencilerin katılabileceği çok fazla program bulunmaktadır. Özellikle ön Lisans, Lisans yada Yüksek Lisans Programları birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Tabi ki sizler bu programlara katıldığınızda Kanada size yasal çalışma izni vermekte, bu şekilde de Kanada’da hayatınızı çok daha rahat yaşamanıza imkan vermektedir. Bu durum sizin Kanada’da Vatandaşlık hakkı almanıza kadar gidebilmektedir.

Ekonomik yaşam masrafları

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi oldukça maliyetli bir programdır, bunu da göz ardı etmemek gerekir. Kanada Doları diğer döviz cinslerine göre çok daha düşüktür. Bu sebeple bir çok öğrenci ve öğrenci ailesi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle uzun süreli İngilizce Dil Eğitimi Programları çok daha mantıklı rakamlara çıkmaktadır.

Sosyal Eşitlik ve İnsan Hakları

Kanada çok kültürlü bir ülkedir. Çok fazla farklı kültürden gelen insanı ülke sınırları içerisinde yalatan Kanada’da özellikle din, dil, ırk gibi konularda ayrım kesinlikle yapılmamaktadır. Yapanlar ise zaten Kanada halkı tarafından müeyyideye uğramakta ve yasal olarak ülke tarafından da cezalandırılmaktadır.

Kanada Dil Okulları için tıklayın