Kanada’da Sertifika Programları

Kanada sertifika programları çoğunlukla kolejlerde ve üniversitelerde bulunan ve spesifik bir bölümde  uzmanlaşmayı amaçlayan eğitim programlarıdır.

Minimum orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olan 18 yaş üstü olan herkesin katılmaya hak sahip olduğu Kanada’da sertifika programları; işletme, muhasebe, bilgisayar, reklamcılık, turizm, hukuk, pazarlama, finans, halkla ilişkiler gibi birbirinden çok farklı bölümlerden oluşmaktadır. Bu programlardaki amaç mezuniyetlerinden sonraki süreçte iş hayatına kısa süreçte adapte olmalarını sağlamaktadır. Kanada sertifika programları 1 aydan başlayarak maksimum 2 yıla kadar sürebilmektedir bu sebeple çok tercih edilmektedir.

Şimdi evde kalın Eylül’de Kanada’da Sertifika Programı’na başlayın, çalışıp masraflarınızı karşılayarak aynı zamanda sertifikanızı alarak. Sertifikanızı aldığınızda işe yerleşme garantili Co-Op programlarıyla Kanada’da vatandaşlığa giden yolda başlangıç yapabilirsiniz. Üstelik %40’a varan kaçırılmayacak indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Service Essentials for Business Diploma Programı (40 hafta) 10.400 CAD yerine 3960 CAD

Detaylı bilgi ve başvuru için 0 549 243 243 9 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Lise Mezunu Olmak

Kanada sertifika programlarına başvuru şartlarında en çok doğru bilinen yanlışlardan biride lise mezunu bireylerinde başvuru yapabileceği programlarında bulunduğudur. 18 yaşını doldurmuş, yeterli dil bilgisine sahip lise mezunu bireyler başvuru yapabilir.

En az B1 - Orta Seviye İngilizce Bilgisi

Kanada’da sertifika programına katılabilmek için B1 seviyesinde minimum IELTS’ten 4 skoru alınması gerekmektedir. Eğer böyle bir skorunuz yoksa öncesinde kolejlerin dil eğitimi kısmını tamamladıktan sonra İngilizce seviyenize göre sonrasında sertifika programlarına katılabilirsiniz.

Sertifika Programları Yaş Sınırı

Kanada’da sertifika programına katılabilmek için en az 18 yaşında, reşit olunması gerekir. Üst yaş sınırı genel olarak bulunmamaktadır, ama başvuru yapacağınız programa özel kısıtlamalarda olabilir. Bu nedenle başvuru yapmak istediğiniz programın üst yaş sınırı ile ilgili danışmanlarımıza danışmanız gerekmektedir.

Kanada Sertifika Programları Fiyatları

Kanada’da sertifika programları ücretleri; okula, program süresine veya eğitim alacağınız alana göre değişiklik göstermektedir. 24 haftalık sertika programları 4.500 CAD’dan başlarken 92 haftalık programlar ise 9.210 CAD’dan başlamaktadır. Size uygun olan sertifika programlarının maliyetlerine alttaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Okul Şehir Program Süre Fiyat
Toronto School of Management Toronto Certificate in Business Essentials CO-OP 12 hafta Kurs + 12 hafta CO-OP 4500 CAD
Toronto School of Management Toronto Diploma in Digital Marketing Specialist CO-OP 24 Hafta Ders + 12 Hafta CO-OP 10495 CAD
Toronto School of Management Toronto Diploma in Cybersecurity Specialist CO-OP 24 Hafta Ders + 12 Hafta CO-OP 11495 CAD
ILAC College Toronto Service Excellenge For Business Diploma with CO-OP 24 Hafta Eğitim + 24 Hafta CO-OP 4680 CAD
ILAC College Toronto Service Essentials For Business Diploma with CO-OP 20 Hafta Eğitim + 20 Hafta CO-OP 3996 CAD
ILAC College Toronto-Vancouver Communication And Service Essentials Diploma with CO-OP 30 Hafta Eğitim + 30 Hafta CO-OP 5706 CAD
ILAC College Toronto-Vancouver Sales & Marketing Diploma with CO-OP 52 Hafta Eğitim + 40 Hafta CO-OP 6720 CAD
ILAC College Toronto-Vancouver Business Administration Diploma With CO-OP 52 Hafta Eğitim + 40 Hafta CO-OP 6720 CAD
ILAC College Toronto-Vancouver Health Care Administration Diploma 52 Hafta Eğitim + 40 Hafta CO-OP 8160 CAD

Sertifika Programı Olan Okullar

Kanada CO-OP Sertifika Programı Nedir?

Co-op programları Kanada’da eğitim ve ücretli staj programları olarak bilinmektedir. Kanada’daki kolejler ve üniversiteler tarafından düzenlenir. Katıldığınız programın ilk yarısında sertifika eğitimi alır, diğer yarısında maaşlı staj yaparak hem tecrübe hem de para kazanırsınız. Minimum lise mezunlarının katılabileceği, devlet kolejleri ve üniversiteler tarafından sunulan üniversite eğitimiyle maaşlı stajı birleştiren en yetkin kariyer planlama sistemidir. Programın amacı alanında profesyonel eğitim vermek ve sonrası staj yaparak tecrübe sahibi olmaktır. Programın diğer bir avantajıysa katılımcıları eğitim alırken yasal olarak çalışma hakkına sahip olmaktadır.

Diğer büyük avantajıysa sertifika programında sonra maaşlı olarak staj yapacak olmanız.

Kanada'da Maaşlı Staj

Kanada’da CO-OP programlarına katılarak sertifika programınızla aynı süre kadar Maaşlı olarak staj yapabilirsiniz. 12 haftalık sertifika programı sonrasında 12 hafta staj, 24 haftalık bir sertifika programı sonrasında 24 hafta maaşlı staj yapabilirsiniz. Bu sayede profesyonel yaşamda etkin bir eğitim süreci yaşamış olursunuz.

Katılacağınız diploma programı esnasında CN Tower, Four Seasons Hotel Whistler, Novotel Hotels & Resorts, Marriot Hotels, Holiday Inn Hotel, Toronto Pearson Airport, Billy Bishop Toronto City Airport, ILAC, Hays Recruitment, Hudson’s Bay, Second Cup Coffee, Starbucks Coffee Co., Tommy Hilfiger, Vancouver Aquarium… gibi işletmelerde staj yapabilme imkanı olabilmektedir; sertifika veya diploma eğitim boyunca okulun ayarlayacağı bir aile yanında veya bir öğrenci evinde(rezidans) konaklayabilirsiniz.

Kanada'da Çalışma Hakkı

CO-OP sertifika programı kapsamında staj yapacağınız yer nasıl belirleniyor, staj yapacağınız firmayı kim buluyor gibi sorularınız olacaktır. Staj yerleştirmenizi sertifika programını düzenleyen okullar yapmaktadır. Be nedenledir ki CO-OP programına katılacağınız okulun iş dünyasıyla bağlantısının ne kadar güçlü olduğu önem taşımaktadır.

Tam zamanlı eğitim sırasında Kanada’da haftada 20 saat çalışma iznine sahip olabilir, staj boyunca haftada 40 saat çalışma hakkını elde edersiniz.

Programla ilgili resmi bir kaynaktan bilgi almak için burayı tıklayın.

Kanada'da Sertifika Programı Sonrası Vatandaşlık

Kanada’da 2 senelik devlet kolejlerinde eğitim alındığı zaman haftada 20 saat çalışma şansı elde edilebilmektedir. 2 senelik eğitimin ardından ise sonrasında 3 senelik yasal olarak çalışma şansı elde edilebilmektedir. Kanada’da 1 yıllık devlet kolejlerinde eğitim alındığı zaman ise eğitimin ardından 1 senelik çalışma şansı elde edilebilmektedir. Kanada’da vatandaşlığa giden yol 2 senelik devlet kolejlerinden geçmektedir.