Kiev Taras Shevchenko ÜniversitesiKiev Taras Shevchenko Üniversitesi bir diğer ismi ile Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi 1934 yılında kurulmuş Ukrayna’nın en köklü üniversitelerinden biridir.

Üniversitenin Fakültelerinin eğitim kalitesi ve sağladığı avantajları ile yurtdışında üniversite eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almasına neden oluyor.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi ilk kurulduğunda tek olarak felsefe Fakültesi vardı. Günümüzde ise üniversitede 20.000 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite bünyesinde 14 Fakülte bulunmaktadır. 120 ülkeden 20.000 yabancı öğrenci mezun olmuştur. Hazırlık bölümü olarak ülkenin en iyi hazırlık eğitimi verilmektedir. Ukrayna’nın önde gelen çağdaş Akademik ve eğitim merkezlerinden biridir.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Fiyatları

Taras Shevchenko Üniversitesi fiyatları farklılık göstermektedir. Kayıt olurken eğitim dillerine dikkat edilmesi önemli bir konudur. Üniversitede hangi dilde eğitim alacaksınız ona fiyatlandırma yapılmaktadır. Rusça için farklı bir ücret öderken Ukraynaca için farklı bir ücret ödemeniz gerekecektir. Üniversite yıllık fiyatları ortalama olarak 2.000 $ ile 5.000$ arasında farklılık göstermektedir.

Üniversiteye kayıt yaptırmak için çok fazla kayıt şartı ile karşılaşmıyorsunuz. Bunun yanı sıra herhangi bir sınav şartı da aranmıyor. Taras Shevchenko üniversitesine kayıt olmanız için Lise diplomanız olması yeterlidir.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi bölümlerinde okuyan öğrenci sayısı her yıl 20.000 dolaylarında olmaktadır. Lisans, Yüksek Lisans ve doktora eğitimi alabiliyorsunuz. Üniversitede eğitim alabileceğiniz diller, Rusça, İngilizce, Ukraynaca dır.

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Bölümleri

Tıp (İngilizce)
Uluslararası Hukuk (İngilizce)
Hukuk (Rusça – Ukraynaca)
Uluslararası İlişkiler (Ukraynaca-İngilizce)
Uluslararası İşletme (Ukraynaca)
Uluslararası Ekonomi (Rusça-Ukraynaca)
Marketing (Ukraynaca)
Medya İletişim (Ukraynaca)
Gazetecilik (Ukraynaca)
Rus Dili Edebiyatı
İngiliz Dili ve Edebiyatı Tercümanlık
Alman Dili ve Edebiyatı Tercümanlık
İtalyan Dili ve Edebiyatı Tercümanlık
Fransız Dili ve Edebiyatı Tercümanlık
Japon Dili ve Edebiyatı Tercümanlık
Psikoloji
Sosyoloji
Felsefe
Yazılım Mühendisliği (Rusça-Ukraynaca)
İnformatik (Ukraynaca)
Bilgisayar Mühendisliği (Ukraynaca)
Sistem Mühendisliği ve Siber Koruma
Turizm (Rusça)

Ülkenin başkenti Kiev’de yer alan okul , sosyal imkanları , kafeteryaları, dans salonları, tarihi ve mimari yapısıyla da dikkat çekmekte, çok sayıda öğrencinin üniversite tercihlerinde ilk sıralarda yerini almaktadır.


Ukrayna’da Üniversite Okumak detaylı bilgi için tıklayın

Taras Shevchenko Üniversitesi Denklik

Yurtdışında almış olduğunuz diplomanın Türkiye’de geçerli olması için okuduğunuz üniversitenin YÖK tarafından tanınmış olması ve denklik almanız gerekmektedir.

Bu nedenle üniversite seçimlerinizde bu konuya dikkat etmelisiniz. Taras Shevchenko Üniversitesi YÖK tarafından tanınan ve denklik alabileceğiniz üniversitelerden biridir.